Facebook Google+ Twitter

Śnieg i mróz we Francji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-27 07:30

Przez Francję przetacza się fala mrozu i opadów śniegu. W wielu miejscach utrudniony jest ruch na drogach. Minister spraw wewnętrznych apeluje o zorganizowanie jak największej liczby tymczasowych schronisk dla osób, które na co dzień żyją bez dachu nad głową.

Francuscy meteorolodzy zapowiadają na najbliższe dni średnią temperaturę minus 10 stopni, co dla bezdomnych oznacza wyrok śmierci. Minister spraw wewnętrznych Michele Alliot-Marie zaapelowała do policji i straży pożarnej o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby pozbawione dachu nad głową. Zmobilizowano pracowników socjalnych, którzy mają przekonać opornych do szukania schronienia przygotowanego przez władze miejskie czy gminne. W Paryżu, korzystając z ferii, takie schronienie zorganizowano w jednym z gimnazjów.

W Pirenejach i w Langwedocji intensywne opady śniegu paraliżują ruch na drogach. Zaspy utworzyły się nawet w pobliżu najcieplejszego miejsca we Francji, w Perpignan - w pobliżu granicy z Hiszpanią. Silny wiatr połączony z intensywnymi opadami śniegu sprawia, że meteorolodzy ostrzegają przed wycieczkami w góry Korsyki. "Piękna Wyspa" - Korsyka - kojarzy się z plażami i morzem, tymczasem jest to region, w którym można uprawiać narciarstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.