Facebook Google+ Twitter

Śnieg i wilki pogrążą samozwańcze państwo Filettino?

Filettino zmaga się z zagrożeniem, które dla tego niepozornego księstwa może okazać się groźne w skutkach. Pogorszenie warunków pogodowych, problemy z elektrycznością i wilki, to duże kłopoty kilkuset mieszkańców małego kraju.

 / Fot. Principato di Filettino/CC 2.5Księstwo Filettino zaistniało, jako organizm państwowy 1 stycznia 2012 r. Władze i mieszkańcy miejscowości i gminy regionu Lacjum sprzeciwili się reformom wprowadzanym przez włoski rząd, które zatracały tożsamość jednostek administracyjnych liczących sobie mniej aniżeli 1000 mieszkańców. 3 września 2011 r. burmistrz Luc Sellari ogłosił, że ma zamiar doprowadzić do odłączenia się Filettino od Włoch za sprawą referendum, które przesądziło o obecnym statusie gminy i miasteczka.

Kłopoty księstwa, które mogą przerodzić się w stan klęski żywiołowej są od kilku dni przyczyną postępującego paraliżu tego skromnego państewka. Śnieg metrowej wysokości i deszcze, to według prognozujących pogodę dopiero początek pogorszenia warunków atmosferycznych. Problemy kilkuset mieszkańców potęguje brak ciągłych dostaw energii elektrycznej i niedziałające telefony. Jednym z rozwiązań ma być generator o dostatecznej mocy by pokryć zapotrzebowanie całego księstwa. Burmistrz Luc Sellari stwierdził, że wystarczy mu pomoc wojskowych. Co ciekawe, Filettino doczekało się w swoich działaniach pierwszych oznak zawiązania się opozycji nieprzychylnej burmistrzowi Sellariemu. Reprezentujący mniejszość miasteczka Paolo De Meis zarzuca burmistrzowi nieporadność w działaniach wobec kryzysowej sytuacji, brak planu awaryjnego i beztroskę. De Meis oświadczył, że wystąpi z oficjalnym pismem wnioskując o ustąpienie burmistrza z zajmowanego stanowiska w którym dowodzić będzie, że Sellari nie wie "co to znaczy być wspólnotą".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobrze ze probuja, stwozyc nowa, wspolnote, ale koszta niestety sa, duze . Podoba mi sie, ze sie, nie zalamuja, i probuja, sobie radzic w tej trudnej sytuacji .Dobrze im zycze, .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Heh, ta sytuacja, brak pomocy z zewnątrz to wyraźna odpowiedź Włoch na odłączenie części jego terytorium. Będzie woja? Będzie blokada? Wszak Filletino nie należy do UE...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.