Facebook Google+ Twitter

Śnieg i wilki pogrążą samozwańcze państwo Filettino?

Filettino zmaga się z zagrożeniem, które dla tego niepozornego księstwa może okazać się groźne w skutkach. Pogorszenie warunków pogodowych, problemy z elektrycznością i wilki, to duże kłopoty kilkuset mieszkańców małego kraju.

 / Fot. Principato di Filettino/CC 2.5Księstwo Filettino zaistniało, jako organizm państwowy 1 stycznia 2012 r. Władze i mieszkańcy miejscowości i gminy regionu Lacjum sprzeciwili się reformom wprowadzanym przez włoski rząd, które zatracały tożsamość jednostek administracyjnych liczących sobie mniej aniżeli 1000 mieszkańców. 3 września 2011 r. burmistrz Luc Sellari ogłosił, że ma zamiar doprowadzić do odłączenia się Filettino od Włoch za sprawą referendum, które przesądziło o obecnym statusie gminy i miasteczka.

Kłopoty księstwa, które mogą przerodzić się w stan klęski żywiołowej są od kilku dni przyczyną postępującego paraliżu tego skromnego państewka. Śnieg metrowej wysokości i deszcze, to według prognozujących pogodę dopiero początek pogorszenia warunków atmosferycznych. Problemy kilkuset mieszkańców potęguje brak ciągłych dostaw energii elektrycznej i niedziałające telefony. Jednym z rozwiązań ma być generator o dostatecznej mocy by pokryć zapotrzebowanie całego księstwa. Burmistrz Luc Sellari stwierdził, że wystarczy mu pomoc wojskowych. Co ciekawe, Filettino doczekało się w swoich działaniach pierwszych oznak zawiązania się opozycji nieprzychylnej burmistrzowi Sellariemu. Reprezentujący mniejszość miasteczka Paolo De Meis zarzuca burmistrzowi nieporadność w działaniach wobec kryzysowej sytuacji, brak planu awaryjnego i beztroskę. De Meis oświadczył, że wystąpi z oficjalnym pismem wnioskując o ustąpienie burmistrza z zajmowanego stanowiska w którym dowodzić będzie, że Sellari nie wie "co to znaczy być wspólnotą".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobrze ze probuja, stwozyc nowa, wspolnote, ale koszta niestety sa, duze . Podoba mi sie, ze sie, nie zalamuja, i probuja, sobie radzic w tej trudnej sytuacji .Dobrze im zycze, .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Heh, ta sytuacja, brak pomocy z zewnątrz to wyraźna odpowiedź Włoch na odłączenie części jego terytorium. Będzie woja? Będzie blokada? Wszak Filletino nie należy do UE...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.