Facebook Google+ Twitter

Śnięte ryby na Mazowszu: Rozpoczęto natlenianie Zegrza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-12 13:52

Rozpoczęło się natlenianie wód Zalewu Zegrzyńskiego. Jak poinformowała Ivetta Biały z Urzędu Wojewody Mazowieckiego działania mają na celu zapobieżenie duszeniu się ryb.

Działania odbywają się przy pomocy specjalnego zestawu dyfuzorów, które nadmuchują powietrze, dzięki czemu woda zostaje natleniona. Jak podkreśliła Ivetta Biały, na razie natlenianie ma charakter eksperymentalny, gdyż dyfuzory nigdy wcześniej nie były wykorzystywane na tak dużą skalę - zwykle natleniano nimi stawy rybackie lub oczyszczalnie. Według rozmówczyni IAR, już odnotowano poprawę natlenienia w dopływach Bugu.

Dwa dni temu kąpieliska w części Mazowsza, na Zalewie Zegrzyńskim i i Bugu, zostały prewencyjnie zamknięte do odwołania. Decyzja zapadła po masowym śnięciu ryb, jednak - jak podała administracja wojewódzka - nie ma zagrożenia bakteriologicznego czy chemicznego, ani niebezpieczeństwa skażenia ujęć wody pitnej. Przyczyną śnięcia ryb jest niska zawartość tlenu w wodach spowodowana wysoką temperaturą, które przyspiesza gnicie roślin.
Jutro Sanepid będzie ponownie badał wodę pod kątem epidemiologicznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.