Facebook Google+ Twitter

Śnieżna pokusa jednak zwyciężyła

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-09 07:33

W minioną niedzielę na grudziądzkich Błoniach Nadwiślańskich już po raz drugi w tym roku odbyła się tradycyjna "Ślizgawka". Pogoda nie sprawiła niemiłej niespodzianki, dzięki czemu spora grupa kierowców mogła oddać się śnieżnym szaleństwom.

W minionych latach aura nie zawsze była tak łaskawa dla organizatorów "Ślizgawki", działaczy Grudziądzkiej Delegatury Automobilklubu Toruńskiego. W tym roku śniegu na grudziądzkich Błoniach, zarówno w styczniu, jak i 7 lutego, było bynajmniej pod dostatkiem. Piękna słoneczna pogoda dodatkowo sprawiła, że na brak kibiców działacze Automobilklubu też nie mogli narzekać.

Do ścigania tym razem przystąpiło 21 kierowców (dwa tygodnie temu było ich piętnastu). Niektórzy z nich po raz pierwszy stanęli autami do sportowej rywalizacji. Byli jednak i tacy, którzy w sport samochodowy nieco już w życiu się bawili. Poza grudziądzanami pojawili się zawodnicy m.in. z Bydgoszczy, okolic Brodnicy, Torunia, a nawet Szubina.

- To mój pierwszy start w życiu - mówi szubinianin Łukasz Matusiak. - Zawsze chciałem czegoś takiego spróbować. Marzą mi się starty w KJS-ach własną rajdówką. Na razie trochę brakuje funduszy, ale za jakiś czas, kto wie. Do Grudziądza faktycznie miałem trochę daleko, w ogóle zastanawiałem się, czy jest sens jechać, ale pokusa jednak okazała się w tym przypadku silniejsza. Zobaczymy, jak pójdzie.

Na starcie w charakterze gości specjalnych stanęliśmy też my. Za kierownicą efektownie prezentującej się z wyglądu, nowej Mazdy2 zasiadł red. Tomasz Niejadlik. Ze względu na samochód, który jest własnością toruńskiego dilera, firmy Bednarscy, nie mogliśmy pozwolić sobie na jakieś większe szaleństwa, ale trochę zabawy pokazało, że ten mały "japończyk" całkiem nieźle sobie w takich warunkach poczyna.

Startujący mieli do pokonania kilkuset metrową próbę składającą się z dwóch slalomów, śnieżnego owalnego toru i tzw. beczki. Była to jednocześnie kwalifikacja do wyścigów na dochodzenie, które jako druga część zawodów odbyły się na wspominanym owalnym torze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.