Facebook Google+ Twitter

Śnieżyca "Miriam" będzie szaleć do wieczora. Jutro poprawa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-03 07:36

Do wieczora, w centrum i na wschodzie Polski można spodziewać się obfitych opadów śniegu. Front atmosferyczny przetaczający się z zachodu na wschód Polski powinien przejść do wieczora.

 / Fot. Małgorzata Genca/PolskapresseHydrolog Hubert Miszczuk uspokaja, że na razie Polsce nie grozi powódź, gdyż temperatury oscylują wokół zera. Mogą wystąpić jedynie lokalne podtopienia. Jak dodał, obecnie w dwóch miejscach występują zatory lodowe - na Odrze i na Wiśle. Sytuacja jest pod kontrolą.

Najbliższa noc powinna być pogodna. Tylko na wschodzie kraju można spodziewać się jeszcze opadów śniegu, ale do rana powinno się wypogodzić. W czwartek do Polski przyjdzie lekka odwilż - w większości kraju temperatury będą lekko dodatnie.

Tymczasem w większości kraju śniezyca "Miriam" dała się we znaki. Na Opolszczyźnie gdzie załamanie pogody dotarło wczesnym rankiem w zaspach utknęły pociągi. Wiele krajowych dróg było nieprzejezdnych. Metrowe zaspy sparaliżowały ruch w Kotlinie Kłodzkiej.

Opady śniegu i zawieje dotarły również na Górny Śląsk. Od rana śnieg padał również w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Białe są drogi w powiatach kłobuckim myszkowskim i zawierciańskim.

W Tatrach ratownicy TOPR przestrzegali przed wyprawami w teren wysokogórski, ponad górną granicę lasu. Pokrywa śnieżna może się osuwać po zboczach gór i tworzyć lawiny. Mogą one schodzić aż do dna tatrzańskich dolin.

Ratownicy zalecają, by zrezygnować z wypraw po stromych stokach, unikać żlebów i rozległych pól śnieżnych. Po stokach należy się poruszać pojedynczo z zachowaniem bezpiecznych, dużych odległości, co najmniej 15-20 metrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

na śląsku tuż [pod Gliwicami sypie niby spokojnie,ale w ciągu 10 min zasypało mi auto pod sklepem i nie wiedziałam które moje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W stolicy również sypie. A mój termometr wskazuje -2.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Łodzi sypie okropnie. Prawie świata nie widać... Na moim osiedlu cały czas pracuje pług do odśnieżania. Pozdrawiam tych, którzy muszą się przebijać przez śnieżne zaspy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieszkam niedaleko (około 4 km.) od Zatoki Gdańskiej. Śnieg sypie lekko, a czasami wiatr dmuchnie mocno. Ogólnie jest zimno, bo jest zima i tak ma być. 24 lata temu, chodziłem po zatoce 2 km. w morze bo zamarzło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.