Facebook Google+ Twitter

Śnieżyca paraliżuje Podkarpacie! [Relacja]

Zamknięto lotnisko w Jasionce, nie kursuje komunikacja publiczna, uczelnie i szkoły odwołują zajęcia. Podkarpacie paraliżuje śnieżyca!

 / Fot. PAP/Darek DelmanowiczSytuacja 16 marca 2013 r. jest już w większości opanowana. Większość głównych dróg jest biała, natomiast drogi wojewódzkie i powiatowe pokryte są białym puchem, jednak nie utrudnia to w niczym ruchu samochodów. Uczelnie od jutra wznawiają zajęcia, a lotnisko w Jasionce działa już bez zakłóceń - samoloty startują i lądują według planu przylotów oraz odlotów.

20.39 Nadal kierowcy napotkają utrudnienia w powiecie strzyżowskim ponieważ droga wojewódzka nr 988 – w miejscowości Glinik Charzewski, Żarnowa
– zablokowany jest jeden pas ruchu przez samochody ciężarowe – ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Nieprzejezdne są też drogi powiatowe: Pstrągowa - Strzyżów; Jaszczurowa - Wiśniowa; Jawornik - Gwoździanka; Pstrągowa - Nowa Wieś;

20.30 IMiGW w Krakowie około 21.00 wyda kolejny komunikat o sytuacji na najbliższe godziny. Na tą chwilę dowiedziałem się, że w nocy przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Zjawisko to będzie obowiązywało do godz. 07:30 dnia 19.03.2013r.

20.28 Najwyższą prędkość wiatru zanotowano w Rzeszowie o godz. 12:30 (20 m/s).

20.24 W nocy z piątku na sobotę temperatura na Podkarpaciu spaść ma miejscami do minus 10 stopni, a z soboty na niedzielę przy rozpogodzeniach nawet do minus 19 stopni!

20.21 Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego poinformował, że od jutra rozpoczną się kontrole pokrywy śnieżnej na wszystkich rodzajach budynków. Nadzór budowlany przypomina, iż do obowiązków właścicieli bądź zarządców nieruchomości należy usunięcie śniegu z dachu, jeśli grubość pokrywy przekracza 30 centymetrów.

20.20 W Tarnobrzegu prezydent miasta Norbert Mastalerz jak już informowałem postanowił zwołać posiedzenie Miejskiego Sztabu Kryzysowego. Obfite opady śniegu zmusiły dyrekcje szkół w Tarnobrzegu oraz w powiecie tarnobrzeskim skrócić lekcje do godziny 12.

20.17 Podsumowanie policji: Intensywne [dzisiaj - dodaje red.] opady śniegu przyczyniły się do utrudnień w ruchu na terenie całego Podkarpacia. Na wielu odcinkach dróg tworzyły się zaspy całkowicie uniemożliwiając przejazd. W wielu miejscach ruch na drogach utrudniały tiry. Od godz. 17 sytuacja na głównych drogach Podkarpacia stopniowo się poprawia. Są jeszcze utrudnienia ale główne drogi wyglądają już dobrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wczoraj śnieżyca przechodziła przez Województwo Świętokrzyskie i tam dali sobie rady :) można rzec, że co województwo to obyczaj;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pragne poinformowac czytelnikow ze takze tej zimy nie zanotowano w Norwegii "paralizu" z powody sniezyc.
Co kraj to obyczaj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

WORD w Rzeszowie odwołał jazdy próbne i egzaminy praktyczne na prawo jazdy.
Egzaminy teoretyczne dla osób, które dotarły do Ośrodka, odbywają się zgodnie z planem.

@Kasiu, chętnie, ale akumulator w lustrzance padł i właśnie się ładuje :-( Jak się uda później, to uwiecznię tę biel ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Wiesław Tuszyński , pada więcej . Są metrowe zaspy .
Śnieg ciągle pada . Co odśnieżą , napada . Opozycja powinna odśnieżać .

Komentarz został ukrytyrozwiń

trochę zimy i klapa na cały region co by było jak by tak pół metra sypnęło?
Paraliż komunikacyjny świadczy o słabości lokalnych władz, kompletna nieudolność tak to jest jak w rządzie są same gadające głowy i malkontenci brak fachowości daje o sobie znać wszędzie od wójta do wojewody

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gabrysiu, może jakieś zdjęcia? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ufff, poranek był baaardzo ciężki. 1,5 godziny jechałam trasą Łańcut-Rzeszów (17 km); gigantyczny korek w Krasnem i na ul. Lwowskiej w Rzeszowie.
Autobusy miejskie w Rzeszowie mają godzinne lub jeszcze dłuższe opóźnienia. Koszmar.
Teraz trasa Rzeszów-Łańcut do pokonania w 45-60 minut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.