Facebook Google+ Twitter

Śnieżyca uwięziła setki osób w samochodach na południu Ukrainy

Jak podały lokalne media, setki osób zostało uwiezionych na Krymie w swoich samochodach z powodu intensywnych opadów śniegu i porywistego wiatru. Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy zapewnia, że walczy ze skutkami śnieżycy.

Wiele szkół odwołało zajęcia, a władze uruchomiły punkty, w których można otrzymać ciepły posiłek. Dziś termometry w Kijowie pokazywały czternaście kresek poniżej zera. / Fot. Vaughan Weather, Creative Commons 2.5 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ground_blizzard.JPG Pogodowy paraliż na Ukrainie trwa nadal. Burza śnieżna, jaka przeszła nad Krymem, uwięziła w samochodach setki osób. Kierowcy alarmują, że od rana czekają na pomoc. "Stoimy od szóstej rano. Śniegu nawiało ponad metr! Stoimy na poboczu po okna w śniegu, na trasie. Nikt nic nie robi! Dzwoniliśmy do ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych kilka razy. To było zajęte, to nie wiedzieli, do kogo nas skierować; mówią, że to nie ich rejon" - alarmuje jeden z kierowców.Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy informuje, że wciąż walczy ze skutkami nawałnicy i uwolniło już z zasp ponad sto pojazdów.

Na terenach, na których nie było śniegu, silnie wiejący wiatr spowodował burze piaskowe. Do usuwania skutków śnieżycy wysłano 130 pługów śnieżnych. Uszkodzonych zostało wiele sieci elektrycznych. Prądu nie ma 32 miejscowości. Fala mrozów na Ukrainie zabiła już 135 osób - podaje TVN Meteo.

Wiele szkół odwołało zajęcia, a władze uruchomiły punkty, w których można otrzymać ciepły posiłek. Dziś termometry w Kijowie pokazywały czternaście kresek poniżej zera.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.