Facebook Google+ Twitter

Śnieżyca w USA. Ma spaść metr śniegu

Gwałtowna burza śnieżna uderzyła w północno-wschodnie stany USA. Żywioł miał niespotykaną od 35 lat siłę i spowodował chaos komunikacyjny.

Intensywnym opadom śniegu ma towarzyszyć bardzo silny wiatr. / Fot. Scott Catron, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:0312_December_2003_snowstorm.jpg?uselang=plZdaniem meteorologów front z licznymi burzami śnieżnymi może spowodować poważne utrudnienia na terenie wschodnich stanów. "To największy żywioł, największe opady i burze śnieżne od 35 lat. Najbardziej zagrożone są regiony od Filadelfii przez Nowy Jork do Bostonu i dalej na północ. Największe opady spodziewane są od piątku rano czasu lokalnego. Mają potrwać kilkanaście godzin i prognozuje się, że miejscami spaść może blisko metr białego puch" - relacjonuje z USA dla TVN MeteoJan Pachlowski.

"Pozdrowienia z Bostonu! Sypie, sypie i sypie i z tego co wynika z prognoz to nas zasypie! Mąż i ja jesteśmy zaopatrzeni i przygotowani na najgorsze!" - pisze na forum jedna z internautek.

Intensywnym opadom śniegu ma towarzyszyć bardzo silny wiatr. Jego prędkość lokalnie może przekraczać 100 km/h. Na zagrożonych terenach ma zostać wstrzymany ruch pociągów. Na chwilę obecną już odwołano około 3 tys. lotów. Władze poszczególnych stanów przygotowują się do walki ze śniegiem. Apelują o rozwagę i pozostanie w domach. Mieszkańcy wykupują ze sklepów narzędzia do odśnieżania, sól do posypywania oraz podstawowe produkty spożywcze.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.