Facebook Google+ Twitter

Śnieżyce nawiedzą środkową Europę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 15:33

Synoptycy ostrzegają przed śnieżycami, które w weekend nawiedzą środkową Europę. Śnieg pada już niemal w całej Austrii, na południu Słowacji i na zachodzie Węgier.

Austriacka policja wydała ostrzeżenie dla kierowców. Mają napełnić baki benzyną, zabrać ciepłe koce, napoje i żywność. Z kolei na stacjach kolejowych wyznaczono punkty pierwszej pomocy.

Austriacy mają przygotować się również na odcięcie dostaw prądu. W domach nie powinno zabraknąć żywności i napojów. Śnieg juz zasypuje Burgenland, Dolną Austrię i Wiedeń, ale opady dopiero przybiorą na sile. Austriaccy synoptycy ostrzegają, że w mieście może spaść nawet pół metra śniegu. Powołano sztaby kryzysowe. W Dolnej Austrii zgromadzono 50 ton soli. W stan gotowości postawiono placówki Czerwonego Krzyża i wojsko.

Śnieg zasypuje również drogi na Słowacji i Węgrzech. Na razie wszystkie trasy tranzytowe są przejezdne, ale jest bardzo ślisko, ponieważ na niektórych odcinkach pada również marznący deszcz, są zamiecie i zawieje śnieżne. Śnieg w Środkowej Europie ma padać przez cały weekend.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.