Facebook Google+ Twitter

Śnieżyce utrudniają jazdę w Czechach i na Słowacji

Nasi południowi sąsiedzi walczą z obfitymi opadami śniegu i mrozami. Problemy mają kierowcy i służby drogowe.

 / Fot. David Anstiss, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Priestfield_Road,_Winter_2009_-_geograph.org.uk_-_1624186.jpg Na drogach w Czechach i na Słowacji zalega zamarznięty śnieg oraz lód. W ciągu dnia spadł deszcz, który zamarzł, powodując dalsze utrudnienia.

Z największymi kłopotami zmagają się kierowcy ciężarówek. Kilka tirów utknęło na trasie prowadzącej z Tanvaldu do czesko-polskiego przejścia granicznego w Harrachovie - podaje serwis TVN Meteo. Korek utworzył się również na drodze w okolicach Tabora, biegnącej z Pragi w kierunku czeskich Budziejowic.

Z powodu złych warunków atmosferycznych, utrudniających jazdę, zostało zamkniętych klika odcinków dróg na północy Czech w województwie libereckim.

Jak informują służby górskie, po wyjątkowo obfitych opadach śniegu ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy przestrzegają turystów przed planowaniem wycieczek w góry.

Niebezpiecznie jest także na Słowacji - szczególnie w środkowej i północnej części kraju. Jak podają słowackie media, koło Bystrawy doszło do karambolu. Nikomu nic poważnego się nie stało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.