Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25558 miejsce

Snooker: Neil Robertson - zwycięzcą Welsh Open 2007

Dzisiaj zakończył się snookerowy rankingowy turniej Welsh Open 2007. W finale spotkali się Andrew Higginson oraz Neil Robertson. Pasjonująca walka między dwoma młodymi snookerzystami zakończyła się zwycięstwem Neil'a Robertsona (9:8).

Tegorocznym zwycięzcą i to zasłużonym jest Neil Robertson. 25 - letni Australijczyk pokonał 29 - letniego Brytyjczyka Andrew Higginson'a z Widnes, dla którego turniej ten ma szczególne znaczenie: w meczu ćwierfinałowym zdobył swojego pierwszego, upragnionego, oficjalnego 147 break’a a także najwyższy break w turnieju. Do jego rąk trafiła kwota £2 000.
Walka była pasjonująca. Do końca nie było wiadono, który z zawodników wygra. Ostatni frejm jednak należał do Neil'a. Pokonał on wielokrotnych mistrzów, takich jak S. Hendry (5:3 - 1/8 finału) oraz R. O'Sullivan (5:4 - ćwierćfinały), co było wielką niespodzianką dla fanów tego sportu.

Wielkim zskoczeniem była także przegrana aktualnego mistrza świata Graeme Dott’a ze Stevem Davis’em, żywą legendą tej dyscypliny, w 1/8 finału (3:5) oraz zeszłorocznego zwycięzcy Welsh Open anglika Stephen'a Lee, który odpadł już w drugiej rundzie z Nigel Bond (2:5).

Tegoroczny turniej przejdzie też z innego powodu do historii snookera. Po raz pierwszy finał Welsh Open poprowadziła kobieta, Michaela Tabb. Sędziowała już w Mistrzostwach Świata oraz Masters. Jednak ten turniej rankingowy, jak to określiła, jest najważniejszym w jej karierze.

Welch Open 2007 odbyło się na hali Newport Center w Anglii. Zwycięzca otrzymał £35 000 nagrody oraz 5000 punktów rankingowych. Za wbicie break’a maksymalnego organizatorzy ufundowali £20 000, natomiast za wbicie najwyższego break’a turnieju £2 000. Było więc o co grać.

W marcu rusza następny turniej China Open, który odbędzie tuż przed Mistrzostwami Świata. Czy będzie tak samo pasjonujący i pełen zaskakujących niespodzianek jak ten? Niebawem się przekonamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.