Snowboard. Andrzej Gąsienica-Daniel i Natalia Ficek z brązowymi medalami mistrzostw Ukrainy!

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-05 10:58

W dniach 7-8 lutego w miejscowości Krasiya na Ukrainie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Ukrainy w slalomie gigancie równoległym oraz zawody FIS. Snowboardziści z AST Poland wrócili do Polski z brązowymi medalami!

/ Fot. AST PolandNa pełen podziw zasłużyli Andrzej Gąsienica-Daniel i Natalia Ficek, którzy podjęli walkę jak równy z równym z ukraińską kadrą narodową i olimpijską. W pierwszym dniu zawodów Natalia jako 3. po eliminacjach każdy etap finałów wygrywała ze sporą przewagą. Dobrą passę przerwała Chundak Annamari (Ukraina), ostateczna zwyciężczyni zawodów i Natalia odpadła z walki o złoto. Wygrała natomiast mały finał zajmując 3. miejsce. 2. miejsce zajęła Dmytriv Oksana (UKR). Angelika Ciesielska zajęła 13. miejsce.

/ Fot. AST PolandWśród panów zwyciężył Bihus Taras (Ukraina), srebro wywalczył Belinskyy Oleksandr (Ukraina). Andrzej Gąsienica-Daniel wygrał mały finał z Romanem Aleksandriowskyy, zajmując najniższe miejsce podium.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszych startów, widać że forma jest i to dobra. Udało mi się wygrać bieg z ukraińskim Olimpijczykiem Yosyf Penyak, który niejednokrotnie zajmował miejsce w finałowej szesnastce Pucharu Świata" - komentuje Gąsienica-Daniel.

/ Fot. AST PolandDrugi dzień okazał się szczęśliwy dla Weroniki Bieli, która prosto z podróży przybyła na start i zajęła 2. miejsce, ustępując tylko Chundak Annamari, olimpijce, zwyciężczyni z dnia poprzedniego. Trzecie miejsce zajęła Dmytriv Oksana. Natalia Ficek zajęła 5. miejsce, a Angelika Ciesielska 16.

Wśród panów triumfował Bihus Taras, zaraz za nim znalazł się Yosyf Penyak i Belinskyy Oleksandr. Tomasz Kowalczyk zajął 4. miejsce, Andrzej Gąsienica-Daniel - 7., Oskar Bom - 8., Oskar Kwiatkowski - 11., Michał Nowaczyk - 13.