16216 miejsce

Snowboard. Czy Karolina Sztokfisz pojedzie na igrzyska?

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-01-18 12:41

W dniach 11-12 stycznia w miejscowości Bad Gastein były rozgrywane kolejne zawody Pucharu Świata w konkurencji slalom gigant równoległy. W Austrii reprezentowała nasz kraj zawodniczka AST Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane).

/ Fot. ASTW pierwszym dniu odbyły się zawody wieczorem przy sztucznym oświetleniu. Slalom wygrała Amelie Kober z Niemiec oraz Austriak Andreas Prommegger. Karolina zajęła 28. pozycję. W następnym dniu w godzinach porannych rozegrano kolejny start z cyklu Pucharu Świata. Zwycięzcami zostali Patrizia Kummer ze Szwajcarii oraz Zan Kosir ze Słowenii. Zawodniczka AST uplasowała się na 26. pozycji.

"Mój start w zawodach Pucharu Świata uważam za udany choć nie do końca pokazałam swoje możliwości. W drugim dniu mój pierwszy przejazd kwalifikacyjny był dobry. Niestety w drugim przejeździe popełniłam kilka błędów, przez które spadłam na 26. miejsce" - tłumaczyła Karolina Sztokfisz.

/ Fot. ASTAby uzyskać kwalifikację olimpijską trzeba zmieścić się w najlepszej "32" w rankingu Pucharu Świata. Kwalifikacje zaczęły się pierwszym Pucharem Świata w grudniu 2011 roku i trwają do stycznia 2014 r. Karolina Sztokfisz zajmuje obecnie 35. pozycję. Jest to dopiero początek sezonu i przed Karoliną jeszcze dużo startów. Obecnie Karolina pod okiem Piotra Skowrońskiego przygotowuje się do mistrzostw świata w Kanadzie, które odbędą się pod koniec stycznia.

Z Polek udział w zawodach wzięła również Aleksandra Król, która w pierwszy dzień zajęła 27. miejsce, a w drugi - 50. miejsce. Wśród Polaków reprezentował nasz kraj Oskar Bom, który w pierwszym dniu zajął 43. miejsce, a w drugim został zdyskwalifikowany.