Snowboard. Pierwsze sukcesy Alpejczyków z AST Poland!

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-16 10:28

W weekend 7-8 stycznia w austriackiej miejscowości Kreischberg rozegrane zostały międzynarodowe zawody snowboardowe w gigancie równoległym. Weronika Biela z AST Poland była szósta!

/ Fot. Marcin SitarzByły to pierwsze zawody snowboardowe w Europie w kategorii niższej niż Puchar Świata, na które przyjechało prawie 130 zawodników i 70 zawodniczek z całej Europy a nawet Azji, by sprawdzić swe siły pierwszy raz w tym sezonie. Przypomnijmy iż warunki pogodowe i brak śniegu uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów od początku grudnia aż do minionego weekendu.

W Zawodach wzięli udział zawodnicy z czołówki Pucharu świata m.in. Sylvain Dyvour (FRA) - srebrny medalista Mistrzostw Świata z 2009r., Nevin Garmarini (SUI) - wielokrotne miejsca w najlepszej dziesiątce Pucharu Świata i wielu innych topowych zawodników świata.

/ Fot. Marcin SitarzW pierwszym dniu wśród Pań triumfowała Erns Bernadete (AUT), 2. miejsce zajęła Locha Cheyenne (GER) i 3 Desmares Nathalie (FRA). W śród Polek 17 miejsce zajęła Karolina Sztokfisz, a Weronika Biela (Alpine Snowboard Team) 22. Najlepsze miejsca wśród mężczyzn zajęli: 1. Galmarini Nevin (SUI), 2. Stefaner Jochan (AUT), 3. Payer Aleksander (AUT). Najlepszym polakiem okazał się Maciej Hańczewski zajmując 33. miejsce, za nim na 35. pozycji znalazł się Andrzej Gąsienica-Daniel oraz 42. Tomasz Kowalczyk, cała trójka to członkowie Alpine Snowboard Teamu - Prywatnego klubu działającego na własną rękę i nie czekającego na pomoc ze strony Polskiego Związku Snowboardu.