Facebook Google+ Twitter

Snowboardziści Alpine Snowboard Team rozpoczęli przygotowania. Trenowali na Litwie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-05 13:18

Pod koniec września zawodnicy Alpine Snowboard Team zaczęli swoje pierwsze przygotowania na śniegu do zbliżającego się sezonu. Jako że warunki na lodowcach nie dopisują, snowboardziści wybrali się do znajdującej się w litewskim mieście Druskenniki hali.

Alpine Snowboard Team / Fot. ASTNa Litwę wybraliśmy się w składzie Tomasz Kowalczyk, Andrzej Gąsienica-Daniel, Oskar Kwiatkowski, Karolina Sztokfisz i Weronika Biela. Pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne: duża hala, ładna okolica, czego chcieć więcej? Po pierwszych kilku zjazdach stwierdziliśmy, że coś tu nie gra. Przyzwyczajeni do jazdy na otwartej przestrzeni, na świeżym powietrzu, na trasach ,"troszkę dłuższych" niż 460 metrów, nie mogliśmy przyzwyczaić się do panujących tutaj warunków.

Alpine Snowboard Team / Fot. ASTPo godzinnej przerwie wróciliśmy na halę dalej szlifować swoje umiejętności. Z przejazdu na przejazd było coraz lepiej, pogodziliśmy się z faktem że w austriackich Alpach jeszcze nie ma warunków do trenowania i nie możemy wybrzydzać. Każdego dnia późnym popołudniem robiliśmy różnego rodzaju ćwiczenia na świeżym powietrzu np. slackline, rolki, piłka plażowa, ćwiczenia gimnastyczne itp.

Chociaż pierwsze wrażenia z jazdy na hali nie było zbyt dobre, to po tygodniu jazdy i trenowania ,"pod dachem" można śmiało stwierdzić, że jest to ciekawa alternatywa, gdy nie ma warunków śniegowych na lodowcach. Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć jest fakt, że SnowArena na pewno nie przypadnie do gustu ludziom, którzy lubią strome stoki i prędkość. W naszym przypadku ten fakt można nawet uznać za plus, ponieważ nie wszystkie zawody w sezonie są rozgrywane na stromych stokach, dlatego warto nauczyć się ,"przyspieszać’" na płaskich odcinkach, a to akurat w litewskiej hali śmiało można doprowadzić do perfekcji.

Alpine Snowboard Team / Fot. ASTReasumując, po takim wyjeździe wróciliśmy do polski pełni optymizmu przed zbliżającym się sezonem, zadowoleni, że w końcu po tak długiej przerwie mogliśmy znowu pojeździć na naszych kochanych twardych deskach snowboardowych.

Następny wyjazd planujemy w połowie października na lodowiec, prawdopodobnie Sztubai w Austrii. Wszystkich fanów zapraszamy na naszą stronę internetową www.astpoland.com oraz fanpage na Facebooku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.