Facebook Google+ Twitter

Snowden był agentem Kremla? Były współpracownik NSA chce zamieszkać w Niemczech

Amerykanista Zbigniew Lewicki w rozmowie z TVN24 wyraził opinię, że Edward Snowden był ukrytym rosyjskim agentem, który współpracę z moskiewskim wywiadem musiał rozpocząć kilka lat temu. Tymczasem starania o współpracę ze Snowdenem podjęli Niemcy, którzy chcą wyjaśnić sprawę podsłuchu telefonu Angeli Merkel.

 / Fot. https://www.youtube.com/user/TheWikiLeaksChannel"Edward Snowden to śpioch - agent, który dawno został zwerbowany przez Rosjan i teraz wykonuje dla niej genialną robotę" - powiedział Lewicki w "Faktach po Faktach". Zdaniem amerykanisty ujawnione przez Snowdena fakty dotyczące inwigilacji obywateli nie były nowością, ale te dotyczące szpiegowania głów państw wpłynęły negatywnie na wizerunek Stanów Zjednoczonych.

W sprawie przebywającego na terenie Federacji Rosyjskiej byłego współpracownika wywiadu amerykańskiego wypowiedział się ostatnio Kreml. Moskwa nie widzi przeszkód, by Amerykanin podjął współpracę z Niemcami w sprawie podsłuchiwania telefonu Angeli Merkel. "Snowdenowi nikt nie pozwala naruszać warunków postawionych przez prezydenta Rosji Władimira Putina, aby nie szkodzić Stanom Zjednoczonym. Jednak przebywa on na terytorium Rosji, otrzymał tymczasowy azyl, dlatego może spotykać się z kim chce" - powiedział rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

Ze Snowdenem spotkał się w tej sprawie niemiecki deputowany partii Zielonych. Hans Christian Stroebele relacjonuje, że Amerykanin wyraził gotowość przyjazdu do Niemiec, ale pod warunkiem zagwarantowania mu nietykalności i możliwości pozostania w tym kraju. Rozważa się również opcję przesłuchania Snowdena w Moskwie.

Niedawno prawnik Amerykanina mówił o jego miłości do Rosji, chęci nauki języka i zatrudnieniu w tamtejszej firmie informatycznej. Z relacji niemieckiego deputowanego wynika, że analityk wolałby zamieszkać w kraju zachodnim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Snowdenowi znudziła się ruska gościnność ? Niemcy dowiedzieli się co chciał im powiedzieć szpieg. Po co im zeznania Snowdena ? Putin zaciera ręce że skłóca USA z Niemcami i z całą Unią. Zainteresowane kraje niech już teraz rozmawiają z Obamą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niemcy, nie mają żadnego interesu w przyznaniu Snowdenowi jakichkolwiek gwarancji. Chcą jedynie zeznań, i te osiągną, na terenie Rosji. "Ekspertów" jak widać, nie brak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.