Facebook Google+ Twitter

Snowden: Pracuję dla Ameryki, chcę poprawić NSA

W rozmowie z "Washington Post" przebywający w Rosji Edward Snowden stwierdził, że ciągle pracuje dla amerykańskiej agencji NSA i chce jej poprawy. "Oni jedyni nie zdają sobie z tego sprawy" - przekonuje ścigany przez swoje władze Amerykanin.

 / Fot. EPA/JIM LO SCALZOEdward Snowden w wywiadzie dla "Washington Post" podkreślił, że nie ma jakichkolwiek układów z rządami Chin lub Rosji i ciągle "pracuje" dla amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Krajowego (NSA). "Pracuję nad poprawą NSA. Wciąż pracuję dla NSA. Oni jedyni nie zdają sobie z tego sprawy" - stwierdził Snowden, cytowany przez serwis Gazeta.pl.

Snowden, któremu azylu udzieliła Rosja, stwierdził, że "wygrał", a jego "misja została wykonana", ponieważ "dał społeczeństwu szansę ustalenia, czy samo powinno się zmienić". Zdradził też, że obecnie przebywa głównie w swoim moskiewskim mieszkaniu, gdzie "rozmyśla i pisze".

Władze Stanów Zjednoczonych ścigają Snowdena jako zdrajcę po tym, jak ujawnił informacje o PRISM - programie inwigilacji, za którym stoi NSA. Okazało się, że Amerykanie kontrolują m.in. internet i telefony liderów innych państw, m.in. kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.