Facebook Google+ Twitter

Snowden układa sobie życie w Rosji. Pracuje i zwiedza Moskwę

Prawnik Edwarda Snowdena poinformował, że mężczyzna znalazł pracę w Rosji. Świetnie się czuje w tym kraju, uczy się języka i zwiedza Moskwę.

 / Fot. Laura Poitras, CC 3.0Anatolij Kuczerena, prawnik Edwarda Snowdena, poinformował, że mężczyzna znalazł pracę w rosyjskiej spółce internetowej. Będzie pracownikiem technicznym.

Snowden swobodnie podróżuje po Rosji, w ostatnim czasie udało mu się zwiedzić Moskwę. Według prawnika, nikt go nie niepokoi i nie robi mu żadnych problemów.

"Snowden kocha Rosję i chce się dowiedzieć więcej na jej temat" - mówił. Właśnie z tego powodu mężczyzna rozpoczął intensywną naukę języka rosyjskiego.

W sierpniu 2013 roku Edward Snowden otrzymał roczny azyl w Rosji. W USA za ujawnienie tajnych dokumentów grozi mu proces.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I gdzie jest prawda .! Jak zwykle ukryta schowana , ale czasem się ujawnia.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co podaje Głos Rosji w kilku językach wynika, że ten podły zdrajca (dla jednych) czy też jeden z największych bohaterów naszych czasów (dla drugich) uczy się po prostu języka kraju, w którym przebywa, z oczywistych względów praktycznych. Aczkolwiek jego pracodawca podkreśla, że nie jest to konieczne z punktu widzenia zadań jakie otrzyma w nowej firmie. Natomiast o Rosji jako takiej w tonie jednoznacznie pochwalnym wypowiedział się Snowden starszy, który powrócił z odwiedzin syna w Moskwie.

http://voiceofrussia.com/news/2013_10_31/Snowden-will-not-share-info-on-surveillance-of-foreign-leaders-by-NSA-lawyer-7845

Ciekawe jest również to, że ten były pracownik NSA nie chce zeznawać w sprawie afery podsłuchowej Krajowej Agencji Bezpieczeństwa, nawet pozostając w Moskwie, w obawie naruszenia umowy z władzami rosyjskimi (czytaj: Putinem) w sprawie warunków tymczasowego azylu politycznego na terytorium Federacji Rosyjskiej. Oznacza to, że Putin zrozumiał, że wszedł w posiadanie potężnej armaty wycelowanej we wpływy amerykańskie na całym świecie, ale nie chce jej użyć bez głębokiego namsyłu i wysondowania, co jego mocarstwo mogłoby dostać za powstrzymanie się od tego.

Swoją drogą jako nastolatek nigdy bym nie uwierzył, że kiedyś ludzie Zachodu będą wybierać wolność w Rosji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.