Facebook Google+ Twitter

Snowkite, czyli latawiec ma moc

Zakładacie narty lub snowboard, chwytacie za drążek do sterowania latawca - tak zwany bar, łapiecie wiatr i już mkniecie po śniegu. Rekordziści osiągają 100 km/h.

 / Fot. DIETMAR STIPLOVSEK/PAPSnowkiting to zimowa odmiana kitesurfingu. Jest to stosunkowo nowy sport, który bardzo dynamicznie się rozwija. To też adrenalina i zabawa na śniegu. Do uprawiania tego sportu potrzebna jest duża otwarta przestrzeń, na przykład: łąka, pole czy też zamarznięte jezioro, pokryta śniegiem lub lodem. Teren może być gładki jak i pofałdowany. Bardzo ważne jest to, by nie uprawiać snowkitingu w pobliżu płotów i linii wysokiego napięcia, ponieważ stanowią one duże zagrożenie. Niezbędny jest też wiatr i oczywiście odpowiedni sprzęt.

Najlepiej w snowkitingu sprawdzają się narty zagięte z obydwu stron - czyli do freeskiingu lub symetryczna deska snowboardowa. Niezbędny jest też specjalny latawiec, bar z systemem bezpieczeństwa oraz uprząż. Ważne jest, by ten sport uprawiać w kombinezonie oraz kasku. Dla większego bezpieczeństwa powinno się też założyć ochraniacz na kręgosłup - tak zwaną " skorupę żółwia", nakolanniki, ochraniacze na łokcie oraz wytrzymałe rękawice.

Snowkitingu na samym początku najlepiej uczyć się pod okiem doświadczonego instruktora. Ceny kursów są różne, w zależności od zaawansowania. Przykładowo szlifowanie podstaw przez 4 godziny plus wypożyczenie sprzętu kosztuje około 850 zł.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.12.2009 21:47

Ech, to nie dla mnie! Powtarzam się, ale wrodzony brak poczucia równowagi pozbawia mnie uroków snowkite...Za to, na pocieszenie, wspaniale unoszę się na wodzie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poczekam aż Bałtyk zamarznie. Będzie duża płaska przestrzeń a i paszport nie potrzebny. Tylko te zachodnie wiatry zawieją mnie do Estonii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.