Facebook Google+ Twitter

Soap&Skin - "Lovetune For Vacuum"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-22 01:03

Smutno i pięknie... Austriacka nastolatka poraża i przeraża...

 / Fot. http://www.flickr.com/photos/tanja_pippi/2775494956/Anja Plaschg urodziła się w 1990 roku w Austrii. Uzyskała klasyczne wykształcenie w klasie fortepianu i skrzypiec. Opanowała obsługę komputera. I właśnie wydała swoją debiutancką płytę. Nie wygrała żadnego programu telewizyjnego. Nie jest córką znanych rodziców. Nie jest gwiazdą YouTube. I na pewno nie wykonuje muzyki jakiej byśmy się spodziewali po nastolatce.

Inne fakty z jej krótkiej biografii? Jej muzykę wykorzystano w horrorze: "In 3 Tagen Bist Du Tot". Ona sama zagrała Nico w sztuce opowiadającej o jej życiu. I te informacje już coś mówią o jej muzyce. Niepokój, strach, zagubienie, pustka. Można się przestraszyć tych dźwięków.

W recenzjach pojawiają się porównania do innych wokalistek. Tych powszechnie znanych. Może dlatego nikt nie wymienia nazwiska Diamandy Galas. Ona i Nico (której Janitor of Lunacy zaśpiewała na swojej debiutanckiej EP) wydają się jej bliskie.

"Sleep" jest muzyczną elegią. "Cry Wolf" to cyrkowy walczyk o usychaniu. "Thanatos" to patos marsza żałobnego. Instrumentalny "Turbine Womb" trochę przypominający "CocoRosie" to już nie horror, to dramat chwytający za serce. Pojawia się też elektronika w "Fall Foliage", "Marche Funebre", "MMDDYYYY" i cały czas jest to bardzo „filmowa” muzyka. Jakby o ścieżkę dźwiękową do horroru poproszono Michaela Nymana, a zaśpiewać miał Scott Walker...

Niezwykła muzyka. Może przy pierwszym przesłuchaniu trochę odpychająca. Absorbująca uwagę. Nie pozostawia nikogo obojętnym. Większość nie da rady przebrnąć przez całą płytę. Co jednak pozostałej reszcie zupełnie nie przeszkadza...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.