Facebook Google+ Twitter

Sobota w piątek? Takie rzeczy tylko w poznańskim MPK

W piątek po święcie Trzech Króli poznański ZTM postanowił wprowadzić sobotni rozkład jazdy. Jednak czy dyrektorzy ZTM pomyśleli o uczniach, studentach i osobach pracujących, których mimo wszystko było sporo?

http://www.flickr.com/photos/19365348@N06/3432663922/sizes/z/in/photostream/ / Fot. catkinselim/flickr.comW Poznaniu działa około 150 szkół. Jedynie dyrektorzy 35 z nich postanowili zafundować swoim uczniom 7 stycznia dzień wolny od szkoły. Na uczelniach wyższych zajęcia odbywały się zgodnie z planem, a większość poznaniaków musiała iść do pracy. Niestety włodarze ZTM-u nie pomyśleli o tych wszystkich osobach. Postanowili w normalny dzień roboczy, jakim bez wątpienia jest piątek, wprowadzić sobotni rozkład jazdy tramwajów i autobusów. Wszyscy pasażerowie podróżujący dzisiaj komunikacją miejską zastanawiali się dlaczego tak jest.

Dlaczego? Na to pytanie odpowiada na łamach portalu epoznan.pl dyrektor ZTM Zbigniew Rusak, którego zdaniem dzisiaj natężenie ruchu w komunikacji miejskiej jest mniejsze niż na co dzień. - Pasażerowie wiedzieli, że tak będzie - mówi. - Informacje były wcześniej upublicznione - dodaje. - To sytuacja podobna do piątku Bożym Ciele - kończy.

A jakie zdanie mają pasażerowie? Czy zgadzają się z dyrektorem Rusakiem?
- Idiotyczny pomysł. Jak można podejmować tak bezmyślne decyzje? - zastanawia się Karolina, uczennica jednego z poznańskich liceów - Przez to spóźnię się do szkoły.

To nie jedyna tego typu opinia. Praktycznie każdy miał takie samo zdanie... to absurd.

Warto również zastanowić się nad rzeczą, którą powiedział Pan Rusak. Czy aby na pewno ruch w komunikacji miejskiej dzisiaj był mniejszy? Sądząc po ilości osób stojących na przystankach i po przepełnionych tramwajach oraz autobusach, na pewno nie.

Fora lokalnych portali internetowych pękają w szwach od słów krytyki kierowanych do ZTM-u. Może w przyszłości warto szukać oszczędności w inny sposób aniżeli utrudniając życie pasażerom?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Także na Śląsku, KZK GOP również piątek traktuje jako sobotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to widzę, że nie tylko Poznań ma bardzo pomysłowego dyrektora ZTM! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, nie tylko w poznańskim Panie Dominiku :) Ciekawy tekst!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.