Sobota w Primera Division obfitowała w kartki

W sobotę zaingurowano 19. kolejkę Primera Division. Mamy za sobą dwa spotkania, w których Atletico pokonało Osasunę 1:0, a Villareal zremisował z Sevillą 0:0.

Pomocnik Atletico Madryt Peter Luccin w starciu z napastnikiem Osasuany Pierre Achille Webo w meczu hiszpańskiej Primiera Division. Fot. PAP/EPA/Juanjo MartinW pierwszym spotkaniu Atletico Madryt pokonało na własnym stadionie Osasunę Pampelunę 1:0. Mecz obfitował w wiele fauli, a co za tym idzie posypały się kartki. Jeszcze w pierwszej połowie na trybuny został odesłany trener gospodarzy Javier Aguirre.

Wszystko, co najlepsze, działo się jednak w ostatnich 15 minutach. Najpierw czerwony kartonik otrzymał Carlosa Cuellara (Osasuna), a Fernando Torres nie wykorzystał rzutu karnego. Jednak po kilku minutach, po wrzutce w pole karne wyczekiwaną bramkę dla gospodarzy strzelił obrońca Ze Castro.

Po tym trafieniu aż trzech piłkarzy Osasuny otrzymało czerwone kartki! Sędzia wyrzucił z boiska kolejno: Soldado, Ricardo oraz Raul Garcia. Był to już piąty mecz Atletico bez porażki. Ostatnio ekipa Aguirre poległa 10 grudnia w Madrycie z Espanyolem (1:3). Dzięki zwycięstwu Atletico awansowało na 3. miejsce w tabeli z trzema punktami straty do lidera.

Zadyszka lidera?

Mecz hiszpańskiej Primiera Division Villarreal-Sevilla. Fot. PAP/EPA/Manuel BruqueW drugim, również niezwykle ciekawym spotkaniu, Villareal zremisował bezbramkowo z liderem z Sevilli.
W zespole gospodarzy znowu nie pojawił się na boisku argentyński pomocnik Juan Roman Riquelme. Wszystko wskazuje na to, że jego konflikt z trenerem Pellegrinim trwa. Chyba, że to nie konflikt, a słaba forma Riquelme powoduje, że nie ma miejsca nawet na ławce rezerwowych. Chociaż znając 28-letniego argentyńczyka, trudno w to uwierzyć.

W każdym razie bez reprezentanta Argentyny Villareal zremisował, "dzięki" czemu już chyba przestał się liczyć w walce o europejskie puchary. Jeżeli dzisiaj Saragossa wygra z Recreativo, strata do tego klubu będzie wynosiła już 7 punktów.

Dla Sevilli ten remis również może być odbierany w kategoriach porażki. W tym roku lider Primer Division przecież jeszcze w lidze nie wygrał (1 remis, 2 porażki), a warto dodać, że poprzedni rok Sevilla zakończyła efektownym zwycięstwem 4:0 z Deportivo. To spotkanie również obfitowało w kartki - tym razem jednak w żółte. Ogólnie sędzia Eduardo Gonzalez pokazał ich aż 11.