Facebook Google+ Twitter

Sobótka przed Chatką Żaka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-20 10:40

Czary, wróżby, tajemnicze znaki - tego wszystkiego można spodziewać się nocą z 21 na 22 czerwca w Lublinie. Jest to bowiem zaczarowana noc, obchodzona dawniej wśród Słowian jako święto ognia i wody, miłości i płodności...

PLAKAT / Fot. ACK UMCS "Chatka Żaka", Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, Studenckie Koło Naukowe Folklorystów i Etnologów UMCSZapraszamy na obchody najkrótszej nocy w roku, przepełnionej magią wierzeń wcześniejszych pokoleń. Tego wieczoru, pod Chatką Żaka, spotkają się ze sobą natura i kultura, tradycja i współczesność. Przy dźwiękach muzyki folkowej będzie można pląsać wokół ogniska, pleść wianki oraz obejrzeć pokazy rzemiosła ludowego i fire-show.

Na Sobótce wystąpią:
* Lia Fáil, lubelska formacja której brzmienie inspirowane jest muzyką celtycką.
* Miatlica, grupa folkowa zrzeszająca głównie studentów z Białorusi studiujących w Lublinie. Wykonują tradycyjne białoruskie pieśni ludowe przedstawione w nowej aranżacji.
* Percival, który powstał w Lubinie i jest wynikiem fascynacji wczesnym średniowieczem. Członkowie grupy starają się oddać klimat i muzykę tego okresu ludów słowiańskich i skandynawskich.
* Pchełki. Ich twórczość określa się jako mieszankę etno, rocka i trip-hopu. Tworzą nietuzinkowe aranżacje tradycyjnych utworów ludowych przy pomocy elektronicznych brzmień.

Sobótka, to kolejny koncert odbywający się w ramach cyklu "Mikołajki Folkowe prezentują", który od 2010 przypomina mieszkańcom Lublina o czekającym co roku w grudniu święcie folkowej muzyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.