Facebook Google+ Twitter

Sobotni pokaz Lifepaków w Galerii Mokotów

W sobotę 3 listopada w Galerii Mokotów odbędzie się pokaz działania Lifepaków, czyli automatycznych defibrylatorów, służących do ratowania życia ludzkiego w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Lifepak w Galerii Mokotów. / Fot. Physio-ControlCzy wiesz, że na uratowanie osoby, której krążenie nagle ustało, masz nie więcej niż pięć minut? Na przyjazd karetki czekamy jednak o wiele więcej, dlatego właśnie na całym świecie, promowany jest program powszechnego dostępu do defibrylacji. Zakłada on rozmieszczanie urządzeń typu Lifepak AED w urzędach, zakładach pracy, szkołach, czy też galeriach handlowych.

LIFEPAK CR Plus - w pełni automatyczny defibrylator. / Fot. Physio-ControlW Polsce coraz więcej firm i instytucji dostrzega konieczność instalowania Lifepaków, podnosząc komfort i bezpieczeństwo swoich klientów oraz pracowników. Tymi wartościami kierowała się również Galeria Mokotów w Warszawie, która zainstalowała dwa takie urządzenia w centralnych punktach obiektu – na parterze tuż przy fontannie oraz w części restauracyjnej. W sobotę 3 listopada odbędzie się tam pokaz ratowania życia z użyciem defibrylatorów, który poprowadzą doświadczeni instruktorzy oraz ratownicy.

Klienci galerii będą mogli osobiście przekonać się, jak prosto i szybko korzystać z urządzeń typu Lifepak, dzięki którym można uratować drugą osobę, zanim nadejdzie właściwa pomoc. Pokaz zorganizował Physio-Control, dział firmy Medtronic, który jest czołowym producentem sprzętu do ratowania życia i dostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny. Firma prowadzi ogólnopolski program „LIFEPAK Ratunek dla Serca” propagujący ideę powszechnego dostępu do defibrylacji. Szczegóły programu dostępne są na stronie: http://www.aed.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.