Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1144 miejsce

Sobotnie ściganie zawodników z VWSU MTB Team

Marek Konwa, Marceli Bogusławski i Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wystartowali w sobotę w polskich i zagranicznych zawodach.

Marek Konwa na podium / Fot. materiały prasoweKomentarz Marka Konwy – 1. miejsce w Kaczmarek Electric MTB w Świdnicy

Druga wygrana w tym sezonie na Kaczmarek Electric MTB w Świdnicy, czyli prawie w domu! Tereny bardzo dobrze mi znane, bo od samego początku swojej przygody z kolarstwem tutaj jeżdżę. Po wjeździe na rundy zasadnicze na jednym ze zjazdów udało mi się odjechać i stopniowo zyskiwać przewagę... Pogoda i frekwencja wyborowa, oby tak dalej rozwijał się nasz cykl zawodów. Teraz weekend wolny a potem wyprawa na dwa Puchary Świata MTB.

Komentarz Marcelego Bogusławskiego – 7. miejsce w elicie w Pucharze Polski XCO w Białej

W minioną sobotę wystartowałem w Pucharze Polski XCO, który odbył się w miejscowości Biała, wyścig miał rangę UCI C3. Startowałem tu już trzy razy, ale w sobotę ilość błota była nie do wyobrażenia, obfite opady deszczu trzy godziny przed startem zrobiły z wyścigu XCO biegi przełajowe. Wszystko to lepiło się do roweru, przez co rower ważył około 16 kilogramów oraz 3/4 trasy było przeznaczone do biegania a nie jeżdżenia. Na drugiej rundzie, jadąc na pierwszej pozycji, zaliczyłem upadek, w wyniku czego urwałem klamkę tylnego hamulca i musiałem przez wszystkie rundy radzić sobie tylko z przednim hamulcem, co na tej rundzie było niemożliwe dlatego strome i śliskie zjazdy pokonywałem ,,z buta''. Był to bardzo ciężki wyścig i gratulacje dla wszystkich, którzy go ukończyli, ponieważ warunki były naprawdę ekstremalne.
Morderczy wyścig ukończyłem na 7. pozycji w elicie.


Komentarz Michała Ficka – 20. miejsce w Open UCI w Malevil Cup by Author 2017 - UCI MTB Marathon Series

Sezon kolarski w pełni, o czym dobitnie świadczy mnogość imprez rowerowych w kraju i za granicą. W sobotę wystartowałem w międzynarodowym wyścigu z serii UCI MTB Marathon Series w czeskiej miejscowości Jablonné v Podještědí. Na urozmaiconej i bardzo wymagającej trasie o długości prawie 100 km wywalczyłem 20. miejsce OPEN oraz wygrałem wśród zawodników nielicencjonowanych. Ponad 4 godziny walki z zawodnikami z całego świata było dużym przeżyciem i ponadprzeciętnym wysiłkiem, jednak uzyskany wynik w pełni wszystko rekompensuje. Po powrocie z Czech nie miałem dużo czasu na regenerację, ponieważ już następnego dnia stanąłem na starcie Otwartych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Maratonie MTB w Brzezinach. Wyścig poprowadzono po interwałowej rundzie najeżonej stromymi, aczkolwiek krótkimi podjazdami. Rywalizację utrudniała wysoka temperatura, jednak mimo zmęczenia odniosłem pewne zwycięstwo. Teraz chyba pora trochę odpocząć, bo ponad 160 wyścigowych kilometrów w jeden weekend to dla organizmu spore obciążenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.