Facebook Google+ Twitter

Socdesign w galerii Asymetria

W stołecznej Galerii Asymetria od dziś można oglądać zbiór fotografii przedstawiających warszawskie realia lat 50. i 60. XX wieku. „Foto-soc-dizajn 50.60.” jest wystawą zbiorową.

 / Fot. Tadeusz SumińskiZdjęcia przedstawiają m.in. dworzec Warszawa Śródmieście, sklep z konfekcją męską "Adam", który znajdował się przy ulicy Świętokrzyskiej oraz wnętrze baru Frykas. Na wystawie można także obejrzeć fotoreportaż z otwarcia nieistniejącego już supersamu na pl. Unii Lubelskiej. Jest to mało znana część dorobku polskich fotografów.

Autorzy zdjęć to: Tadeusz Sumiński, Wojciech Plewiński, Zbigniew Dłubak, Eustachy Kossakowski.

- Pomysł na to przedsięwzięcie narodził się ze współpracy Fundacji Archeologii  / Fot. Eustachy KossakowskiFotografii, Galerii Asymetria i Galerii Raster. Jest to pierwsza odsłona cyklu „Polski Fotodizajn”. Kolejna ekspozycja będzie dotyczyła lat 60. i 70., a następna 40. i 50. - mówi Rafał Lewandowski, kurator wystawy. Wystawa ukazuje historię polskiego XX-wiecznego designu w kontekście architektury. Powstać ma także album mający być podsumowaniem projektu.

Wystawę można zwiedzać do 3 kwietnia od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18. Galeria Asymetria (Dom Funkcjonalny, ul. Jakubowska 16). Wstęp wolny.

asymetria.eu

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.