Facebook Google+ Twitter

Socha przegrała w 1/8 finału turnieju szablistek

Polska szablistka Aleksandra Socha przegrała 7:15 w 1/8 finału turnieju indywidualnego. Jej rywalką była Greczynka Vassiliki Vougiouka.

Sonda

Czy dotychczasowe występy polskich szermierzy na Igrzyskach w Londynie można uznać za porażkę?

 / Fot. PAP/ Bartłomiej ZborowskiSpotkanie rozpoczęło się od trafienia Greczynki na 1:0. Po chwili Vougiouka trafiła jeszcze dwukrotnie i było jasne, że to nie będzie łatwa potyczka. Po chwili na tablicy wyników widniało już 3:0 dla greckiej zawodniczki. Polka zdobyła swój pierwszy punkt przy stanie 4:1. Kolejne trzy trafienia należały jednak do greckiej zawodniczki. Mimo tego Polka nie poddała się i zdobyła 2 kolejne punkty, doprowadzając do stanu 7:3.Na pierwszą przerwę zawodniczki schodziły przy wyniku 8:4 dla Vougiouki.

Po przerwie Greczynka trafiła jako pierwsza i zdobyła dziewiąty punkt. Po dwóch kolejnych akcjach, przeciwniczka Polki prowadziła już 11:4, co oznaczało niemal pewną porażkę Aleksandry Sochy i koniec marzeń o awansie do ćwierćfinału.

Kolejne dwie akcje należały ponownie do Vassiliki Vougiouki. Polka jeszcze starała się powalczyć i zdobyła punkty w dwóch kolejnych akcjach. Po chwili jeszcze raz trafiła przeciwniczkę i zdobyła swój siódmy punkt.

Do następnych dwóch akcji Greczynka ruszyła za wcześnie i otrzymała żółtą kartkę. Nie zmieniło to jednak wyniku i przebiegu potyczki. Przy stanie 13:7 Vougiouka trafiła jeszcze dwa razy i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy walki o olimpijskie medale.

W pierwszej rundzie turnieju indywidualnego szablistek, Aleksandra Socha pokonała Kanadyjkę Sandrę Sassinę 15:7. Był to dotychczas jedyny awans polskiego szermierza do kolejnej rundy na trwających Igrzyskach w Londynie.

W czwartek w turnieju drużynowym rywalizować bedą florecistki.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za wskazówkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin
  • Marcin
  • 01.08.2012 17:46

Jak piszesz o Sosze, to pisz też o innych szermierzach. Bądź konsekwentny. Niektórzy tak tu robią i konsekwentnie zdają relacje z danej dyscypliny igrzysk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.