Facebook Google+ Twitter

Sochaczew. Konkurs plastyczny "Moja matka". Podsumowanie już w czerwcu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-15 12:34

15 CZERWCA 2012 R. O GODZ.11 w Boryszewskim Domu Kultury w Sochaczewie ul. 15 Sierpnia 83 ,nastapi podsumowanie i wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego o temacie roku 2012 "MOJA MATKA".

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie wpłynęły z całej Polski prace plastyczne na I Sochaczewski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego, o temacie roku 2012 "Moja Matka". Jest ich sześćset. Wstępnie dokonano przygotowań do głównego przeglądu prac plastycznych jury pod przewodnictwem dziekana warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Profesora Ryszarda Sekuły.

Ryszard Sekuła otrzymał Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1975 roku w pracowni profesora Tadeusza Dominika. Od 1975 roku jest nauczycielem akademickim, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego ASP. Prowadzi pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa w macierzystej uczelni. Uprawia malarstwo i rysunek. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Od 2005 roku dziekan Wydziału Malarstwa.


W skład komisji wchodzą:


Marcin Hugo Bader
Urodził się w 1976 r. w Warszawie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie w 1996r. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2002 r. w pracowni malarstwa prof. W. Szamborskiego, aneks z grafiki u prof. W. Winieckiego, aneks z rzeźby u prof. G. Zemły. Laureat Konkursu Grafika Warszawska - Nagroda Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków za najlepszą grafikę miesiąca - październik 2002.

Maluje pejzaże, portrety, kobiety, martwe natury. Poprzez obserwacje świata zewnętrznego, który go otacza w tym ludzie i zjawiska przekształca ten świat na swój odrębny sposób. Oprócz malarstwa prowadzi akcje artystyczne np. przy współpracy z portalem internetowym e-sochaczew.pl, w 2005 „Wieszak w kosmosie”, w 2008 „Malowanie on Line”. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju jak i zagranicą. Od 2006 roku Członek Zarządu Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków

Urszula Gawłowska
Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie i absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydział Nauk Humanistycznych, kierunek- Historia Sztuki. Ukończyła też studia podyplomowe( 3 kierunki) i dzięki temu, jako nauczyciel Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Suchej uczy takich przedmiotów jak: plastyka, zajęcia artystyczne, historia, wiedza o społeczeństwie i edukacja dla bezpieczeństwa. Była już jurorem na konkursie: ogólnopolskim, powiatowym a nawet międzynarodowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.