Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2670 miejsce

Socjalne mieszkanie czy nora? Fotoreportaż z Gorlic

Pięć lat temu do mieszkania socjalnego trafiła pani Basia. Dalej było już tylko gorzej: brud, pleśń, w końcu choroba płuc wywołana fatalnymi warunkami bytowymi. Eksmisja do lokalu socjalnego to zawsze dramat, ale czy tragedię muszą pogłębiać oferowane warunki?

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Budynek socjalny przy ulicy Reymonta w Gorlicach. Coraz mniej w nim patologii, coraz więcej tragedii.fot. Alicja Nowak
Budynek socjalny przy ulicy Reymonta w Gorlicach. Coraz mniej w nim patologii, coraz więcej tragedii.
fot. Alicja Nowak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

podobne a może nawet identyczne widoki widziałem podczas fotografowania opuszczonej (podkreślam opuszczonej) fabryki

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2010 22:52

Bo to Polska właśnie! Kochani to co się wyprawia w Małych ale i nie tylko Miejscowościach to tylko Jeden Pan Bóg wie! Nie jest to odosobniony przypadek w Kraju jest ich setki jak nie tysiące. Ktoś napisał że władze powinny cię tym zająć ,pytam jakie Władze ? Kochani ile trzeba aby popaść w nędze. Brak pomocy miejscowej Władzy ,Pomocy Społecznej,Kościoła,Szkoły,Społeczności Lokalnej i nie tylko brak umiejetności w rozwiązywaniu własnych problemów przez co sytuacja staję się z dnia na dziej coraz to bardziej tragiczna. Dzisiaj wystarczy stracić pracę i brak jakichkolwiek dochodów powoduje że coraz bardziej się zadłużamy co w konsekwencji prowadzić może do patologi . Takie sprawy trzeba napiętnować pokazywać ,wstydzę się tych wszystkich Urzędników bo nie wierzę aby o całej sprawie nie wiedzieli! Przypomina mi to Getto tylko w wydaniu Polski Powojennej. Wstyd!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2010 21:00

Zwyczajnie...brak słów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobrze poprowadzona relacja w opisach do zdjęć. Ale najważniejsze jest pytanie wprowadzające: czy tragedię muszą pogłębiać oferowane warunki? Bo nie da się ukryć, że odruchowo przyszło mi na myśl, że kogoś (tu panią Basię) zesłano "za karę" w takie miejsce. A potem przyszła druga myśl, że za tymi naprawdę ukaranymi za przestępstwa, czyli "mieszkańcami" polskich więzień, stoi Europejski Komitet Przeciwdziałania Torturom oraz Nieludzkiemu lub Poniżającemu Traktowaniu. Może czas znaleźć "europejski" odpowiednik takiej instytucji dla osób niewinnych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do mieszkań socjalnych coraz częściej trafiają ludzie eksmitowani z kamienic, które wracają do swoich pierwotnych właścicieli. Można powiedzieć, że są to ofiary przemian ustrojowych następujących w naszym kraju. Poza tym wysokość emerytur spowoduje, że ci, którym wydaje się to obecnie fikcją, do mieszkania socjalnego kiedyś trafią. Pamiętajmy, pomagając dzisiaj mniej zaradnym, pomagamy sobie. Nie jest ważne Tomaszu, dlaczego pani Basia znalazła się w lokalu socjalnym, istotne jest to, w jakich warunkach żyje. Zapewniam cię, nie tylko ona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe dlaczego pani Basia trafiła do mieszkania socjalnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszne .... faktycznie władze powinny sie tym zajac, to tak patrzac z czysto ludzkiej perspetywy. Patrzac jednak z bardziej naukowej... ludzie, ktorzy nie sa w stanie w tak oczywistej sprawie przejawic inicjatywy i zadzialac to niestety ofiary "opiekunczego" panstwa, chyba bez szans na uaktywnienie juz...:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chce się wierzyć, że w środku Europy tak mieszkają ludzie! Cenzurka z czarnym paskiem dla władz, i to wszystkich szczebli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co wiem, Autorka nie tylko zrobiła zdjęcia... :-) Ale to już nie mnie o tym pisać. Mogę tylko zapewnić, że pani Alicja, naprawdę potraktowała sprawę poważnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grażyno, to zostawić tak sprawę? Szkoda, że sam nie mogę zająć się tym, ale do Gorlic zwyczajnie mam za daleko. Ja bym wystąpił o ekspertyzę, która potwierdziłaby, że mieszkanie w takich warunkach i wystąpił do sądu przeciw miastu. Trzeba doprowadzić do sytuacji, aby taniej było generalnie wyremontować blok mieszkalny niż po sądach chodzić. Co do pieniędzy (bo taki zarzut na pewno padnie), gdyby na prawnika złożyli się wszyscy mieszkańcy nie byłoby drogo. Mój prawnik za reprezentowanie mnie na wszystklich posiedzeniach sądu (bez limitu) wziął 1000 zł. Zatem nie są to pieniądze nie do zdobycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.