Facebook Google+ Twitter

Soczi 2014. Czy Justyna Kowalczyk znów zaimponuje formą?

W sezonie 2013/2014 najważniejszą imprezą są oczywiście ZIO w Soczi. Ale Justyna Kowalczyk nie zamierza się koncentrować wyłącznie na imprezie czterolecia. Polka zapowiada, że powalczy o zwycięstwo w TdS i o kryształową kulę.

Justyna Kowalczyk zapowiada, że opuści start w Novym Meście oraz w Toblach. Poza tymi dwoma startami Polka będzie rywalizować. Jeżeli nie pojawią się kłopoty ze zdrowiem, to Justyna powinna walczyć o zwycięstwo w każdych, najważniejszych startach. Bo, tymi nie będą tylko IO w Soczi, ale na pewno TdS i inne biegi PŚ. Jeżeli Justyna chce zdobyć kryształową kulę, to na pewno musi prezentować wysoką dyspozycję we wszystkich biegach. Trener Aleksander Wierietielny w jednym z wywiadów podkreślał, że jego podopieczna u progu sezonu jest w dobrej dyspozycji. Trening był objętościowo podobny jak rok wcześniej, ale trochę bardziej intensywny. Poświęciliśmy tyle samo czasu obu technikom biegu: klasycznej i dowolnej. To inaczej niż rok temu, gdy Justyna była po operacji kolana, co wymusiło postawienie na "klasyk". Ale różnicę w jej bieganiu tymi technikami nadal widać i pewnie tak już pozostanie. Może dlatego, że ona bardziej lubi styl klasyczny - - powiedział trener naszej biegaczki.
Właśnie z powodu tej różnicy Justyna Kowalczyk na poważnie rozważa wycofanie się ze swojej najsłabszej konkurencji, na Igrzyskach Olimpijskich, w sprincie techniką dowolną. Stanowisko naszej reprezentantki jest na nie, ale trener Justyny chciałby aby ona wystartowała. A więc, ostateczna decyzja zostanie podjęta bezpośrednio przed imprezą czterolecia.
Justyna Kowalczyk na pewno nie wystartuje we wszystkich konkurencjach. Najprawdopodobniej weźmie udział w trzech biegach indywidualnych i sztafecie.
W ekipie Justyny Kowalczyk są drobne zmiany. Do polskiego teamu dołączył znany wszystkim szwedzki serwismen Ulf Ollson. Szwed pracował wcześniej z Justyną, to między innymi dzięki niemu Polka tak dobrze biegała w 2009 roku, na MŚ w Libercu. To on, tak świetnie przygotował jej narty do stylu dowolnego. Jednak niespodziewanie 4 lata temu opuścił polski team, a przeniósł się do norweskiego.
Jednak teraz Ulf powrócił, aby wesprzeć Justynę Kowalczyk. Jedno jest pewne, to świetny serwismen, profesjonalista. I o narty Justyny Kowalczyk chyba możemy być spokojni.
Olimpijski sezon rozpocznie się 29 listopada w fińskim Kuusamo. Od razu na początek, zawodniczki zmierzą się w mini tourze - Ruka Triple. Zaplanowano sprint stylem klasycznym, bieg na 5 km również klasykiem, a na koniec zmagań w Laponii 10 km techniką dowolną.
Ale Justyna Kowalczyk nie zamierza czekać na 29 listopad. Już teraz wyruszyła na podbój Finlandii. Polka teraz trenuje i testuje narty w Muonio. Przed nią pierwsze sprawdziany biegowe, to będą starty FIS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.