Facebook Google+ Twitter

Soczi 2014 - konkurencja dodatkowa: Toalety

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi kryją wiele zagadek i niespodzianek. Jedną z nich jest budowanie więzi i przyjaźni międzyludzkiej ponad narodami. Świadczą o tym nawet WC w wiosce olimpijskiej.

Dziennikarze BBC zachodzą w głowę czym podyktowany był tak śmiały projekt podwójnej ubikacji jaki wypatrzono w Soczi. Czy Putin daje wyraz swoim słabościom? Wszak restrykcje wobec mniejszości seksualnych są nieomal własnoręcznie przez niego wpisane w konstytucję i godło Federacji Rosji.

Wioska olimpijska w Soczi; podwójne toalety. Destak; licencja: CC3.0 / Fot. Steve RosenbergO tym, że Soczi zbliża ludzi zdają się przemawiać ubikacje w Centrum Biathlonowym. Światowe agencje prasowe klną się, że zdjęcia nie zostały zmanipulowane. Sam arcymistrz szachowy i opozycjonista Garri Kasparow napisał na "Twitterze": "Toalety w Soczi stworzą poczucie wspólnoty. Właśnie to dostaniecie za ponad 50 miliardów dolarów" - (link).

Komentarze internautów są przeróżne, np:
"Dwie toalety - 28,000 rubli.
Olimpijskie centrum dla mediów - 1,5 miliarda rubli.
Globalna żenada - bezcenne."


Centrum Biathlonowe zostało oddane do użytku już dwa lata temu. Spora w tym zasługa Gazpromu. Firma z dumą wypowiadała się dla agencji Interfax: "To budownictwo jest jedną z największych i najbardziej komfortowych struktur tego rodzaju na świecie." Jak widzimy, poczucie bezpieczeństwa zapewniono w dwójnasób. Byle szachidka raczej nie rozpędzi się w takim kierunku. Chociaż, być może myślę zbyt po europejsku zamiast iść z duchem gender, bo cóż innego na tak zaawansowanym progu rozwoju mogłoby stanowić równie czytelny wzorzec?

Być może nie ma z czego się śmiać? Niepełnosprawność ma wiele imion.
źródło: BBC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.