Facebook Google+ Twitter

Soczi: Czeszka z wąsami sięgnęła po złoto w snowcrossie

Czeszka Eva Samkova wywalczyła złoty medal w snowcrossie. Tuż za nią uplasowały się Kanadyjka Dominique Maltais oraz Francuzka Chloe Trespeuch.

 / Fot. EPA/JENS BUETTNERSamkova już na starcie najbardziej się wyróżniała spośród finalistek. Czeszka zaprezentowała okazałe wąsy, oczywiście domalowane, które rzekomo przynoszą jej szczęście. Wąsy rzeczywiście okazały się szczęśliwe, ponieważ 20-letnia zawodniczka była najszybsza. Tuż za nią na mecie zameldowały się Dominique Maltais oraz Chloe Trespeuch.

Wąsy Samkovej natychmiastowo stały się obiektem zainteresowania mediów. Zawodniczka w rozmowie z jednym z dziennikarzy wytłumaczyła jaka jest historia tego niecodziennego rytuału. - Najpierw założyłam się z kimś, że pojadę z wąsami. A potem one przyniosły mi szczęście. Postanowiłem, że w ważnych zawodach zawsze będę jeździła z wąsami. Zawsze kombinuję, by moje wąsy czymś się różniły od tych, z jakimi jeździłam w poprzednich zawodach. Czasem to mały wąsik, czasem zakręcony jak u muszkieterów. W ich przyprawianiu lub malowaniu pomaga mi trener.

Snowcross okazał się jedną z najbardziej pechowych konkurencji w Soczi. Wiele zawodniczek przypłaciło swój występ poważną kontuzją. Najgorzej wyglądał upadek reprezentantki Norwegii, Rosy Khutor. 23-latka straciła przytomność i została przewieziona do szpitala. Groźnie wyglądał też upadek Amerykanki Jacqueline Hernandez. 21-letnia snowboardzistka uderzyła głową w śnieg, po czym przez pewien czas się nie poruszała. Po kilku minutach zdołała usiąść, a następnie została przewieziona do szpitala. Najtragiczniejszy był wypadek, do którego doszło wczoraj podczas treningu skicrossu. Rosjanka Maria Komissarova upadła tak nieszczęśliwie, ze złamała kręgosłup.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.