Facebook Google+ Twitter

Soczi: czy Marit Bjoergen straci złoty medal olimpijski?

Norweżka nie zastosowała się do zasad Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W konsekwencji może stracić zdobyte w sobotę złoto.

Marit Bjoergen (Norwegia) / Fot. Frankie FouganthinTegoroczne igrzyska olimpijskie nie są łaskawe dla faworytek. Justyna Kowalczyk ma kłopoty ze złamaną kością stopy, a jej największa rywalka – Marit Bjoergen może stracić swój medal, zdobyty po zwycięstwie w skiathlonie. Wyprzedziła ona Charlotte Kallę, która zajęła drugie miejsce i Heidi Weng która musiała zadowolić się brązem.

Norweżka naruszyła jedną z zasad nałożonych przez MKOI, mówiącą o tym, że sportowiec na czas trwania igrzysk olimpijskich nie może reklamować nic poza nimi i ich sponsorami. Tymczasem Marit wzięła udział w reklamie firmy Ludo produkującej sprzęt sportowy, która nie jest sponsorem igrzysk w Soczi. Producenci umieścili ją na Facebooku i bannerach reklamowych, co od razu zwróciło uwagę organizatorów w Rosji . Zaprzestanie emisji reklam jest warunkiem, jeśli Marit chce zatrzymać złoty medal. Firma Ludo zgodziła się na wycofanie reklamy, o ile dostanie oficjalne pismo w tej sprawie.

Gerhard Heiberg, członek Komietu Olimpijskiego udzielając wywiadu dla jednej z norweskich telewizji –TV2 przyznał, że poprze Marit, aby ta sprawa została umorzona.

Po kontuzji Justyny Kowalczyk to Norweżka stała się główną faworytką do zdobycia kolejnych medali w biegach narciarskich podczas zimowych igrzysk w Soczi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.