2353 miejsce

Soczi: Kanada zwyciężyła z USA w pojedynku hokejowych gigantów

Reprezentacja Kanady pokonała w meczu półfinałowym drużynę USA i awansowała do finału turnieju hokejowego mężczyzn. Kanadyjczycy w meczu o złoto zmierzą się ze Szwecją.

/ Fot. EPA/ANATOLY MALTSEVMecz dwóch hokejowych potęg stał na bardzo wysokim poziomie. Nie bez powodu mówiono w tym przypadku o przedwczesnym finale. Jednak dobra postawa zawodników ofensywnych nie przerodziła się na liczbę bramek, bowiem jeszcze lepiej radzili sobie bramkarze obu drużyn. Pierwsza tercja to popis umiejętności bramkarskich Kanadyjczyka Careya Price'a oraz Amerykanina Jonathana Quicka.

Po rozpoczęciu drugiej tercji zawodnicy spod znaku klonowego liścia zepsuli humor fanom ze Stanów Zjednoczonych. Jay Bouwmeester znakomicie wyłożył krążek Jamiemu Bennowi i broniący złotego medalu Kanadyjczycy wyszli na prowadzenie. Ten gol wyraźnie zdemotywował Amerykanów, bowiem przez kilka minut nie potrafili oni przeprowadzić groźnej akcji.

W trzeciej tercji poczynaniami zawodników kierował chaos. Zespół Stanów Zjednoczonych starał się atakować częściej, ale wyraźnie szwankowała gra zespołowa. Kanadyjczycy powinni to wykorzystać i zdobyć kolejną bramkę, ale również i oni nie byli w stanie przeprowadzić składnej akcji. W efekcie do ostatniej sekundy fani drżeli o wynik, jednak ostatecznie zakończyło się na skromnym zwycięstwie Kanady.

W finale Kanada zmierzy się ze Szwecją, która pokonała Finlandię 2:1. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:00.