Facebook Google+ Twitter

Soczi: klasyfikacja medalowa po czwartym dniu rywalizacji

Po pierwszych czterech dniach zmagań XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w rosyjskim kurorcie Soczi dwadzieścia dwie reprezentacje narodowe mają na swoim koncie medale. Stawce przewodzi Norwegia, a na dziesiątej pozycji plasuje się Polska.

Flaga olimpijska / Fot. Pierre de CoubertinWe wtorek 11 lutego rozdano osiem kompletów medali XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi - w biegach narciarskich za sprint stylem dowolnym kobiet i mężczyzn, w skokach narciarskich za konkurs na skoczni normalnej kobiet, w biathlonie za bieg pościgowy kobiet, w narciarstwie dowolnym za slopestyle kobiet, w snowboardzie za halfpipe mężczyzn, w łyżwiarstwie szybkim za wyścig na 500 m kobiet i w saneczkarstwie za ślizg jedynek kobiet.

Biegi narciarskie - sprint stylem dowolnym kobiet (1,3 km):
Złoto: Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 2.35,49 min
Srebro: Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 0,38 s straty
Brąz: Vesna Fabjan (Słowenia) 0,39
...
41. Agnieszka Szymańczak (Polska)
63. Sylwia Jaśkowiec (Polska)

Biegi narciarskie - sprint stylem dowolnym mężczyzn (1,8 km):
Złoto: Ola Vigen Hattestad (Norwegia) 3.38,39 min
Srebro: Teodor Petersen (Szwecja) 1,22 s straty
Brąz: Emil Joensson (Szwecja) 19,74
...
57. Sebastian Gazurek (Polska)
67. Maciej Staręga (Polska)

Skoki narciarskie - skocznia normalna kobiet (HS 106):
Złoto: Carina Vogt (Niemcy) 247,4 pkt
Srebro: Daniela Iraschko-Stolz (Austria) 246,2
Brąz: Coline Mattel (Francja) 245,2

Biathlon - bieg pościgowy kobiet (10 km):
Złoto: Daria Domraczewa (Białoruś) 29.30,7 min (1 pudło)
Srebro: Tora Berger (Norwegia) 37,6 s straty (1)
Brąz: Teja Gregorin (Słowenia) 42,0 (1)
...
19. Monika Hojnisz (Polska) 1.43,3 (2)
20. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) 1.54,7 (2)
34. Krystyna Pałka (Polska) 3.25,6 (3)
38. Magdalena Gwizdoń (Polska) 3.43,6 (2)

Narciarstwo dowolne - slopestyle kobiet:
Złoto: Dara Howell (Kanada) 94,20 pkt
Srebro: Devin Logan (Stany Zjednoczone) 85,40
Brąz: Kim Lamarre (Kanada) 85,00

Snowboard - halfpipe mężczyzn:
Złoto: Jurij Podladczikow (Szwajcaria) 94,75 pkt
Srebro: Ayumu Hirano (Japonia) 93,50
Brąz: Taku Hiraoka (Japonia) 92,25

Łyżwiarstwo szybkie - 500 m kobiet:
Złoto: Sang-Hwa Lee (Korea Południowa) 74,70 s (37,42 s + 37,28 s)
Srebro: Olga Fatkulina (Rosja) 75,06 (37,57 + 37,49)
Brąz: Margot Boer (Holandia) 75,48 (37,77 + 37,71)

Saneczkarstwo - jedynki kobiet:
Złoto: Natalie Geisenberger (Niemcy) 3.19,768 min
Srebro: Tatjana Huefner (Niemcy) 1,139 s straty
Brąz: Erin Hamlin (Stany Zjednoczone) 1,377
...
16. Natalia Wojtuściszyn (Polska) 4,878
21. Ewa Kuls (Polska) 5,599

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.