Facebook Google+ Twitter

Soczi: M. Fourcade po raz drugi mistrzem olimpijskim w biathlonie

W czwartek w rosyjskim kurorcie Soczi odbyła się trzecia konkurencja w biathlonie mężczyzn. Bieg indywidualny wygrał faworyt - Martin Fourcade z Francji. Na podium stanęli też Niemiec Erik Lesser i Rosjanin Jewgienij Garaniczew.

 / Fot. PAP/EPAZmagania w biegu indywidualnym (20 km) były trzecią konkurencją w biathlonie mężczyzn podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Na liście startowej znalazły się nazwiska osiemdziesięciu dziewięciu zawodników, w tym czterech Polaków: Łukasza Szczurka, Krzysztofa Pływaczyka, Łukasza Słoniny i Grzegorza Guzika.

Faworytem do zwycięstwa był Martin Fourcade, który w Rosji już wygrał bieg na dochodzenie (12,5 km). Francuz od samego początku rywalizacji był w czołówce, ale jedno pudło na strzelnicy sprawiło, że wbiegając na metę nie był pewny zwycięstwa. Po czterech strzelaniach lepszy od niego o 9 s był bowiem Erik Lesser (0 pudeł).

Na ostatniej czterokilometrowej rundzie biegowej Niemiec jednak stracił do reprezentanta Trójkolorowych aż 21 sekund i wywalczył medal srebrny - co jest jego największym sukcesem. To sprawiło, że mistrzem olimpijskim, po raz drugi w Soczi, został Martin Fourcade. Nim jednak na mecie pojawili się dwaj wspomniani biathloniści, ku uciesze gospodarzy od samego początku prowadził Jewgienij Garaniczew, który wyruszył na trasę z numerem pierwszym.

Ostatecznie Rosjanin, który zaliczył na strzelnicy jedno pudło, musiał zadowolić się jednak medalem brązowym - co podobnie jak w przypadku Lessera jest jego życiowym osiągnięciem. Podium mogło wyglądać inaczej, gdyby podczas ostatniej wizyty na strzelnicy nie spanikował Tomas Kaukenas. Mało znany Litwin po trzech strzelaniach był bowiem drugi. Jednak nie wytrzymał presji i na koniec chybił aż trzy razy, kończąc rywalizację na dwudziestej trzeciej pozycji.

Zgodnie z przewidywaniami czołowych ról w czwartkowym biegu nie odegrali reprezentanci Polski. Najlepiej z Biało-czerwonych wypadł Łukasz Szczurek, który został sklasyfikowany na pięćdziesiątym pierwszym miejscu. Polak bardzo dobrze strzelał, zaliczając tylko jedno pudło, ale fatalnie pobiegł. Aż pięć karnych minut doliczono Krzysztofowi Pływaczykowi, który zajął siedemdziesiątą siódmą lokatę. Natomiast osiemdziesiąty szósty był Grzegorz Guzik (4 pudła), a osiemdziesiąty siódmy Łukasz Słonina (3), wyprzedzając jedynie Węgra Karoly'ego Gombosa.

Wyniki biegu indywidualnego mężczyzn (20 km):
Medal złoty: Martin Fourcade (Francja) 49.31,7 min (1 pudło)
Medal srebrny: Erik Lesser (Niemcy) 12,2 s straty (0)
Medal brązowy: Jewgienij Garaniczew (Rosja) 34,5 (1)
...
4. Simon Eder (Austria) 37,8 (1)
5. Dominik Landertinger (Austria) 42,5 (0)
6. Jean Guillaume Beatrix (Francja) 43,8 (1)
7. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) 58,6 (1)
8. Lowell Bailey (Stany Zjednoczone) 1.25,7 (1)
9. Serhij Semenow (Ukraina) 1.36,2 (1)
10. Daniel Boehm (Niemcy) 1.37,7 (1)
...
51. Łukasz Szczurek (Polska) 5.46,9 (1)
77. Krzysztof Pływaczyk (Polska) 8.40,8 (5)
86. Grzegorz Guzik (Polska) 10.49,0 (4)
87. Łukasz Słonina (Polska) 10.57,8 (3)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.