Facebook Google+ Twitter

Soczi: Norwegowie mistrzami olimpijskimi w kombinacji norweskiej

Wikingowie zdobyli kolejny złoty medal na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi. Tym razem Norwegowie okazali się najlepsi w drużynowym konkursie kombinacji norweskiej. Na podium stanęli też Niemcy i Austriacy. Polacy nie startowali.

Magnus Mona (Norwegia) / Fot. Kevin PedrajaW czwartek na arenach XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w rosyjskim kurorcie Soczi rywalizowano m.in. w drużynowym konkursie kombinacji norweskiej. Zawodnicy najpierw oddali skoki na dużej skoczni (HS 140). W nich najlepsi okazali się Niemcy, którzy na trasę biegu rozstawnego 4x5 km wyruszyli z przewagą 7 s nad Austriakami, 25 s nad Norwegami i 35 s nad Francuzami. Kolejne pięć ekip traciło już znacznie więcej czasu do liderów.

Reprezentanci trzech pierwszych zespołów szybko utworzyli grupę, która nadawała ton rywalizacji. Mimo prób ataku na każdej ze zmian żadnemu z zawodników niemieckich, austriackich i norweskich nie udała się samodzielna próba ucieczki. O podziale medali musiał zadecydować więc finisz. Na ostatniej prostej Norwegowie prowadzili przed Niemcami i Austriakami i w takiej kolejności dotarli do mety.

Biegnący na ostatniej zmianie Joergen Graabak wbiegł na metę o 0,3 s przed Fabianem Riessle i o 3,4 s przed Mario Stecherem. Skład zwycięskiej drużyny uzupełnili Magnus Moan, Haavard Klemetsen i Magnus Krog. Po medal srebrny, oprócz Riessle, sięgnęli Eric Frenzel, Bjoern Kircheisen i Johannes Rydzek, a partnerami Stechera byli Lukas Klapfer, Christoph Bieler i Bernhard Gruber.

Wyniki rywalizacji drużynowej w kombinacji norweskiej (HS 140/ 4x5 km):
Medal złoty: Norwegia 47.13,5 min
Medal srebrny: Niemcy 47.13,8
Medal brązowy: Austria 47.16,9
4. Francja 48.26,3
5. Japonia 48.30,6
6. Stany Zjednoczone 49.35,1
7. Czechy 49.36,1
8. Włochy 50.04,7
9. Rosja 52.49,8

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.