Facebook Google+ Twitter

Soczi: polskie panczenistki i panczeniści z medalami!

Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska zostały wicemistrzyniami olimpijskimi w wyścigu drużynowym. Natomiast Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański wywalczyli medal brązowy.

Polskie panczenistki po wyścigu półfinałowym / Fot. PAP/Grzegorz MomotW sobotę podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w rosyjskim kurorcie Soczi odbyła się m.in. rywalizacja w wyścigach drużynowych w łyżwiarstwie szybkim kobiet i mężczyzn. Polskę reprezentowali Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska, a także Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.

W zmaganiach wzięło udział osiem drużyn, więc rywalizację rozpoczęto od ćwierćfinałów. Pierwszymi rywalkami Biało-czerwonych pań były Norweżki, które nie potrafiły nawiązać walki z naszymi zawodniczkami. Tym samym wiadomym się stało, że Polki trafiły do strefy medalowej. A po tym jak w kolejnej rundzie Bachleda-Curuś, Czerwonka i Złotkowska przejechały dystans 2400 m szybciej niż Rosjanki, Polki zapewniły sobie awans do finału.

W decydującym wyścigu, w których rywalkami Polek były Holenderki, Natalię Czerwonkę zastąpiła Katarzyna Woźniak. Pomarańczowe były faworytkami i pewnie sięgnęły po mistrzostwo olimpijskie. Natomiast Biało-czerwone zdobyły medal srebrny, a na najniższym stopniu podium stanęły Rosjanki, które w wyścigu o trzecie miejsce pokonały Japonki.

Holandia wygrała również rywalizację w wyścigu drużynowym mężczyzn (3200 m), pokonując w finale ekipę Korei Południowej. Natomiast medal brązowy wywalczyli Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański, którzy w pojedynku o trzecie miejsce okazali się lepsi od Kanadyjczyków. Wcześniej natomiast Polacy pokonali drużynę norweską i ulegli Pomarańczowym.

Wyniki wyścigu drużynowego kobiet (2400 m):
Medal złoty: Holandia (Leenstra, Ter Mors, Van Beek, Wust)
Medal srebrny: Polska (Bachleda-Curuś, Czerwonka, Woźniak, Złotkowska)
Medal brązowy: Rosja (Graf, Łobyszewa, Skokowa, Szikhowa)
...
4. Japonia
5. Kanada
6. Stany Zjednoczone
7. Norwegia
8. Korea Południowa

Wyniki wyścigu drużynowego mężczyzn (3200 m):
Medal złoty: Holandia (Blokhuijsen, Kramer, Verweij)
Medal srebrny: Korea Południowa (Joo, Kim, Lee)
Medal brązowy: Polska (Bródka, Niedźwiedzki, Szymański)
...
4. Kanada
5. Norwegia
6. Rosja
7. Stany Zjednoczone
8. Francja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.