Soczi: Sensacja w hokeju. Rosja odpadła w ćwierćfinale!

Rosjanie nie zdobędą żadnego medalu w hokeju mężczyzn podczas igrzysk w Soczi. Drużyna gospodarzy odpadła w ćwierćfinale po przegranym meczu z Finlandią 1:3!

/ Fot. PAP/EPARosjanie jako pierwsi odnaleźli drogę do fińskiej bramki za sprawą Ilji Kowalczuka, który w 7. Minucie wykorzystał podanie Datsyuka . Potem jednak inicjatywę przejęli Finowie i zaledwie dwie minuty później mieliśmy wynik remisowy. Bramkę wyrównującą zdobył Aaltonen, a asystę zaliczył Kontiola. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji reprezentanci Finlandii wyszli na prowadzenie. Na ustach wszystkich fanów z kraju Świętego Mikołaja był niespełna 44-letni Teemu Selanne, przy którego bramce asystował Granlund. Weteran hokejowych tafli okazał się bohaterem tego spotkania, bowiem właśnie on asystował przy trafieniu Graulunda na 3:1 w drugiej tercji. W ostatniej części meczu Rosjanie za wszelką cenę starali się zdobyć kontaktową bramkę, ale tego dnia szczęście było po stronie Finów.

Rosjanie, obok Kanady, Szwecji i USA, należeli do wąskiego grona kandydatów do złotego medalu w turnieju hokeja. Właśnie ta dyscyplina miała przynieść najwięcej radości Władimirowi Putinowi, który pała do niej tak wielką miłością, że zorganizował specjalne nocne rozgrywki w swoim kraju. Hokeiści sprawili jednak ogromny zawód, nie łapiąc się nawet do strefy medalowej.

ROSJA – FINLANDIA 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Kovalczuk 7:51 (Datsuk) – Aaltonen 9:18 (Kontiola), Selanne 17:38 (Granlund), Granlund 25:37 (Selanne, Timonen)