Soczi: triumf Rosjan w sztafecie biathlonowej. Blamaż Polaków

Biało-czerwoni w składzie: Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina, Rafał Lepel zostali zdublowani i zajęli ostatnie miejsce w sztafecie 4x7,5 km podczas igrzysk w Soczi. Medale zdobyli Rosjanie, Niemcy i Austriacy.

/ Fot. PAP/EPARywalizacja w biegu rozstawnym 4x7,5 km była ostatnią konkurencją męską w biathlonie podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W zawodach wystartowało dziewiętnaście sztafet, w tym drużyna Polaków w składzie: Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina, Rafał Lepel.

Rywalizacja o złoty medal olimpijski toczyła się niemal do samego końca. W efekcie biathloniści gospodarzy wygrali z reprezentantami Niemiec tylko o 3,5 s. Rosjanie strzelali wprawdzie gorzej, ale lepiej spisali się w biegu. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Austriacy, którzy stracili do triumfatorów prawie 30 s.

Niespodziewanie poza podium, na czwartej pozycji (54,4 s straty), uplasowali się Norwegowie. Tym samym nie udało się Ole Einarowi Bjoerndalenowi powiększyć przewagi w klasyfikacji zimowych multimedalistów olimpijskich wszech czasów. Natomiast występ Polaków można uznać za blamaż.

Biało-czerwoni za sprawą dwóch karnych rund biegowych i słabego biegu zostali zdublowani, kończąc zmagania na ostatniej, dziewiętnastej pozycji. Pływaczyk, Szczurek, Słonina i Lepel stracili aż 8.32,8 min do zwycięzców i 2.39,9 min do przedostatnich Kazachów.

Wyniki biegu rozstawnego 4x7,5 km mężczyzn:
Medal złoty: Rosja (Małyszko, Szipulin, Ustiugow, Wołkow) 1:12.15,9 min (0 rund karnych, 8 dobieranych nabojów)
Medal srebrny: Niemcy (Boehm, Lesser, Peiffer, Schemp) 3,5 s straty (0, 2)
Medal brązowy: Austria (Eder, Landertinger, Mesotitsch, Sumann) 29,8 (0, 7)