Facebook Google+ Twitter

Soczi. W niedzielę startują polscy bobsleiści

Dzisiaj Polaków zobaczymy tylko przy okazji startu czwórek bobslejowych. Nasi wystartują w trzecim przejeździe, ale na awans mają małe szanse. Przejść do dalszego etapu może tylko 20 osad.

Polacy po dwóch przejazdach plasują się na odległej 27. pozycji i szans na awans do pierwszej "20" praktycznie nie mają. Prowadzą gospodarze - Rosjanie.

Na dzisiaj zaplanowano kolejne przejazdy, trzeci na godzinę 10:30, a finał na 12:00.

W niedzielę startują również panowie w biegu narciarskim na 50 km, ale tam nie zobaczymy naszych reprezentantów. Olimpijskiego złota bronić będzie Petter Northug, który nie jest w nadzwyczajnej formie. W biegu łączonym Northug przybiegł na 17. miejscu, w sprincie był dziesiąty, w sprincie drużynowym - czwarty, a na 15 km w ogóle nie startował. Zamiast Norwega gwiazdą jest Szwajcar Dario Cologna, który w Soczi stanął już dwa razy na najwyższym stopniu podium. Cologna poradził sobie z przeciwnościami losu, gdyż miał kontuzję i przeszedł niedawno operację. Do PŚ wrócił dopiero 1 lutego, tuż przed igrzyskami. Ale jak widać, forma Szwajcara jest na jak najwyższym poziomie.

Ostatnią rywalizacją w Soczi jest hokej. Na rosyjskiej arenie zmierzą się Kanada ze Szwecją. Mecz zaplanowano na godzinę 13:00.
Natomiast o godzinie 17:00 zaplanowano uroczystą ceremonię zamknięcia Igrzysk Olimpijskich. Ta olimpiada była chyba najlepszą w historii dla Polaków. Zdobyliśmy tyle samo medali, co w Vancouver 4 lata temu. Lecz tym razem nie mamy jednego złotego medalu, ale aż 4. To powód do wielkiej dumy i oby kolejne olimpiady były równie udane. Obyśmy jak najczęściej mogli wysłuchiwać Mazurka Dąbrowskiego. A za 4 lata zobaczymy naszych sportowców w Korei Południowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.