Facebook Google+ Twitter

Soczi: Złoty Jansrud, dwa brązowe medale w supergigancie

Norweg Kjetil Jansrud zdobył złoty medal w narciarstwie alpejskim. 28-letni zawodnik wyprzedził Amerykanina Andrew Weinbrechta. Ze względu na identyczny czas przyznano też dwa brązowe medale.

 / Fot. EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTTSupergigant na olimpiadzie to domena Norwegów. Od 2002 roku potomkowie Wikingów regularnie sięgają po złoto. Najpierw laury zbierał Kjetil Andre Aamodt, później zwyciężał Aksel Lund Svindal, a teraz pałeczkę przejął Kjetil Jansrud. Warto odnotować, że już cztery lata temu zawodnik urodzony w miejscowości Vinstra był bliski pokonania Svindala, lecz ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem.

- Bardzo liczyłem na swój występ w supergigancie, bo wiedziałem, że w tej konkurencji mam największe szanse. Jednak kiedy zobaczyłem przejazd Bode Millera pomyślałem, że będzie mi bardzo trudno wygrać. Gdy na mecie zobaczyłem, że mam pół sekundy przewagi, byłem zaskoczony - mówił szczęśliwy zwycięzca.

Świetny występ zanotował również Andrew Weinbrecht, który dość niespodziewanie wyprzedził legendę narciarstwa alpejskiego - Bode Millera. Złoty medalista z Vancouver mógł tym razem zostać bez medalu, bowiem o krok od zepchnięcia go z podium był Kanadyjczyk Jan Hudec. Zawodnik urodzony w czeskim Sumperk uzyskał identyczny czas i w ostateczności organizatorzy musieli przyznać dwa brązowe medale.

W supergigancie mężczyzn nie zabrakło też polskiego akcentu. Nasz rodzynek, Maciej Bydliński, nie może zaliczyć tego występu do udanych. Polak zakończył zawody na 38. pozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.