Soczi: Zwycięstwo Andreasa Koflera. Dobry występ Polaków

Na olimpijskim obiekcie K-106 w Soczi, odbył się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Andreas Kofler / Fot. Bjoertvedt/ WikipediaZawody wygrał Austriak Andreas Kofler. Drugie miejsce zdobył Niemiec Richard Freitag, trzecią pozycję
17-letni Andreas Wellinger. Dla młodego Niemca było to pierwsze podium w karierze. Zwycięzca sobotniego konkursu Gregor Schlierenzauer sklasyfikowany dopiero na 25. miejscu.

Do konkursu zakwalifikowali się trzej reprezentanci Polski. Udział w nim, już na pierwszej serii zakończył Bartłomiej Kłusek, którego po skoku na odległość 95 metrów sklasyfikowano na 40. pozycji. Do drugiej serii awansowali Maciej Kot - 97 m oraz Dawid Kubacki - 97,5 m. W finałowej rywalizacji Polacy oddali równe skoki, Kot - 96,5 m natomiast Kubacki 97,5 m co pozwoliło im poprawić swoje pozycje z pierwszej serii. Kubacki zajął 17. miejsce, na 22. pozycji zawody ukończył Kot.

Następne zawody Pucharu Świata odbędą się w szwajcarskim Engelbergu (15-16 grudnia). Powinien w nich wystąpić dotychczasowy lider naszej kadry Kamil Stoch, który w ten weekend szlifował swoją formę w Ramsau.