Facebook Google+ Twitter

Sofia: Manifestacja przed polską ambasadą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-31 18:47

Przed ambasadą polską w Sofii manifestowali przeciwnicy przekazania matce dzieci, których ojcem jest Bułgar. Polce udało się odzyskać córkę, natomiast syn pozostaje pod opieką ojca.

Konsul w Ambasadzie Polski w Sofii Wojciech Gałązka powiedział, że manifestacja przed naszą placówką trwała kilkanaście minut i miała spokojny przebieg. Uczestniczyło w niej około 30 osób. Wieczorem przed ambasadą Polski ma się odbyć jeszcze jedna manifestacja.

Bułgarska minister sprawiedliwości Miglena Taczewa zapewniła, że działania zmierzające do odzyskania dzieci przez matkę były zgodne z prawem. Skrytykowała też bułgarskie media za nieobiektywne przedstawianie sprawy.

Bułgarski sąd przyznał Polce prawo do opieki nad dziećmi. Ojciec - Bułgar - deklarował początkowo, że odda je dobrowolnie. Kiedy jednak w miniony poniedziałek matka wraz ze służbami konsularnymi przyjechała po dzieci, mężczyzna zwołał sąsiadów, aby utrudnić procedurę. Doszło do szamotaniny. Matce udało się odzyskać córkę - dziecko jest już w kraju - natomiast syn pozostaje u ojca w Bułgarii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.