Facebook Google+ Twitter

Sojuz dostarczył na ISS kolejną ekipę astronautów. Wśród nich jest czwarta w historii Rosjanka

Sojuz TMA-14M dotarł w piątek na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na pokładzie statku znajdowało się dwoje Rosjan i Amerykanin. Misja astronautów potrwa pół roku.

 / Fot. NASA/Domena PublicznaAstronauci wyruszyli na orbitę w czwartek, 25 września. Na pokładzie Sojuza TMA-14M znajdował się Aleksander Samokutiajew i jego rodaczka Jelena Sierowa. Razem z nimi podróżował Amerykanin Barry Willmore. Sierowa jest czwartą Rosjanką w historii, która poleciała w kosmos. Ekspedycja 41/42 wróci na Ziemię 12 marca 2015 r. - podaje TVN Meteo.

Od maja na ISS pracują Max Suarey z Rosji, Niemiec Alexander Gerst i Amerykanin Reid Wiseman. Ich misja skończy się 8 listopada bieżącego roku, gdy powrócą na Ziemię. Wcześniej przekażą najważniejsze informacje nowej ekipie.

20 myszy wysłano w kosmos. Będą przez miesiąc przebywać na orbicie


Kilka tygodni temu do domu wróciła inna ekspedycja z ISS. Aleksandr Skworcow, Oleg Artemjew i Steve Swanson wylądowali 150 kilometrów od miasta Dżezkazgan w Kazachstanie. "Dużo zdziałaliśmy, świetnie się bawiliśmy i była to praca zespołowa. Sasza i Oleg byli na orbitalnych spacerach. Przylatywały i odlatywały statki Progress, ATV i Cygnus. A teraz dowództwo przejmie Maksim Surajew" - podsumował przed odlotem Steve Swanson.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.