Facebook Google+ Twitter

Sokołów Podlaski prowadzi śledztwo ws. wycofanej kaszanki

Pomimo pozytywnych wyników badań jakości produktów Sokołowa Podlaskiego, w kaszance importowanej z Polski wykryto niebezpieczne bakterie. Sokołów podjął już działania w tej sprawie, uspokajając, że Polacy nie muszą unikać ich produków.

 / Fot. materiały prasoweFirma Sokołów Podlaski podjęła już działania ws. wykrycia niebezpiecznych bakterii w kaszance importowanej z Polski. Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami- informuje Jerzy Majchrzak, rzecznik prasowy Sokołowa Podlaskiego. Trzeba pamiętać, że wyroby mięsne przed dotarciem do sklepów, jak każdy inny produkt, przebywają długą drogę. Zwiększa to ryzyko skażenia, ale pominięcie któregoś elementu transportu jest niemożliwe. Winni w tej sprawie mogą być również transporterzy, albo hurtownie. Niemniej Sokołów Podlaski czeka z decyzją ws. wycofania
do końca śledztwa ze sklepów potencjalnie zagrożonych produktów.

Sokołów Podlaski przeprowadził niedawno wewnętrzne badania jakości swoich produktów w ostatnich miesiącach, ale nie wykryto żadnych podejrzanych bakterii, ani skażeń.
Co ważne, to nie jest pierwszy przypadek wykrycia szkodzących zdrowiu substancji w produktach Sokołowa. Nie tak dawno firma otrzymała list od konsumenta skarżącego się na znaleziony fragment kolczyka w kaszance - przytacza Majchrzak. Wszelkie działania w związku ze znalezieniem winnego i usunięcia potencjalnie zagrożonych produktów zostały natychmiastowo podjęte.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/KaszankaCzy Polacy powinni czuć się zagrożeni? Sokołów przeprasza za zaistniałą sytuację, uspokajając, że wszystkie produkty są ściśle badane i niebezpieczeństwo zatrucia jest znikome. Należy jednak pamiętać, żeby za każdym razem koniecznie przegotować kaszankę przed spożyciem, a wtedy wszystkie potencjalne bakterie zginą.

Na razie nie ma paniki wśród konsumentów. Nie odnotowano też żadnych przypadków zatruć produktami Sokołowa w Polsce ani w żadnym innym kraju, który importuje ich wyroby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mysza
  • mysza
  • 28.10.2010 01:21

coz najlatwiej obwinic firmy transporterowe badz hurtownie dzialajace na terenie Wielkiej Brytanii - tylko jak to mozliwe aby skazona kaszanke wykryto w 8 hurtowniach dzialajacych na terenie Anglii poczawszy od Londynu skonczywszy na Doncaster, kiedy praktycznie kazda z nich korzysta z uslug innej firmy transportowej a bakterie juz wykryto w 5 partiach kaszanki czyli w 5 roznych procesach produkcyjnych

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie kminie
  • nie kminie
  • 25.10.2010 22:38

Winni w tej sprawie mogą być głównie transporterzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie kminie
  • nie kminie
  • 25.10.2010 22:37

Czyżby konkurencja anty reklame robiła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.