Facebook Google+ Twitter

Sokołów Podlaski. Urzędnik jechał "na gazie", odpowie przed sądem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-21 13:13

29 maja w Sądzie Rejonowym w Sokołowie Podlaskim odbędzie się rozprawa jednego z urzędników Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim, zajmującego jedno z najważniejszych i prestiżowych stanowisk w sokołowskim magistracie. Stanisław C., w styczniu 2009 roku, został zatrzymany przez policję, kiedy prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Wkrótce proces pijanego urzędnika Urzędu Miasta! / Fot. screenStanisław C. pełni także analogiczne stanowisko w sąsiednim Urzędzie Miasta w Węgrowie.

Mężyczna będzie odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości za to, iż 15 stycznia 2009 r. kierował samochodem Volkswagen Passat w stanie nietrzeźwości. Badania alkomatem wykazały 0,85 promila w wydychanym powietrzu. Policja zabezpieczyła pojazd. Pijany urzędnik będzie odpowiadał prawdopodobnie z art. 178a§1 (kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności do lat 2.)

Redakcja "Gazety Sokołowskiej" rozmawiała 12 lutego z prokuratorem rejonowym, Dariuszem Draganem, który wówczas poinformował nas, iż sprawa miała najpóźniej za dwa dni trafić do sądu. Ten zaś miał wyznaczyć termin rozprawy. Trzeba było czekać aż trzy miesiące, aby wreszcie znalazła swój finał na wokandzie.

Wina urzędnika jest bezsporna. Czy wynik, który zapadnie, będzie adekwatny do popełnionego czynu? Czy po wyroku będzie on nadal mógł wykonywać swój zawód? Czy burmistrz Bogusław Karakula, wyciągnie wobec niego konsekwencje służbowe? O wpadce sokołowskiego urzędnika można przeczytać w artykule "Pracownik Urzędu Miasta jechał na bani".

Wśród mieszkańców Sokołowa Podlaskiego krąży opinia, iż sprawa "rozejdzie się po kościach". Czy na rozprawie pojawią się media ogólnopolskie? Telewizja, radio lub prasa? Wielu mieszkańców życzyłoby sobie tego. Obecność prasy wpłynęłaby na to, że opinia publiczna dowie się, jaki zapadnie wyrok w tej sprawie i czy burmistrz będzie dalej "hołubił" swojego "nietykalnego" pupila!

Autor: Krzysztof Czarnecki
Artykuł pierwotnie opublikowany na stronie Wkrótce proces pijanego urzędnika Urzędu Miasta!.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.