Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4283 miejsce

Sokołów Podlaski zapłaci deweloperowi 13 milionów odszkodowania?

Jeden z warszawskich deweloperów przesłał na ręce burmistrza Sokołowa Podlaskiego, Bogusława Karakuli, przedsądowe wezwanie do zapłaty 13 milionów złotych.

Burmistrz Sokołowa Podlaskiego, Bogusław Karakula i skarbnik miasta, Maria Grądzka / Fot. Krzysztof CzarneckiZ informacji jakie redakcja "Gazety Sokołowskiej" otrzymała od swojego informatora wynika, że jeden z warszawskich deweloperów przesłał na ręce burmistrza Sokołowa Podlaskiego, Bogusława Karakuli, przedsądowe wezwanie do zapłaty. Przedsiębiorca domaga się odszkodowania w kwocie trzynastu milionów (!) złotych za poniesione przez niego straty finansowe. Na pieniądze czeka do końca tego roku.

Oto treść pisma z 18 grudnia 2009 r. skierowanego do burmistrza Sokołowa Podlaskiego, Bogusława Karakuli, przez prezesa zarządu firmy „Tryboń - Projektowanie i Powiernictwo Inwestycyjne Sp. z o.o w Warszawie”, Krzysztofa Trybonia:

„W imieniu spółki Tryboń - Projektowanie i Powiernictwo Inwestycyjne Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, wzywam Miasto Sokołów Podlaski do zapłaty kwoty 13 000 000 zł (trzynaście milionów złotych) w terminie do dnia 31 grudnia 2009 r. na rachunek bankowy […] tytułem zapłaty za szkodę, jaką poniosła reprezentowana przeze mnie Spółka w wyniku działań podejmowanych przez Pana w ramach postępowań administracyjnych prowadzonych z naszego wniosku, a dotyczących niewydania w ustawowym terminie prawidłowej decyzji ustalającej warunki zabudowy dla działek o numerach 1583/4, 1583/5 oraz części działek 1583/7, 2363 i 1583/1 położonych w Sokołowie Podlaskim przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Piłsudskiego.

28 kwietnia 2006 r. złożyliśmy ponownie wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy dla wskazanych działek (pierwszy wniosek został złożony 20 lutego 2006 r.). Działania podejmowane przez Pana jako Burmistrza Sokołowa Podlaskiego polegające najpierw na bezzasadnym zawieszeniu postępowania, później wydaniu dwóch decyzji (31 lipca 2008 r. nr 71/2008 i 24 marca 2009 r. nr 34/2009), które następnie zostały uchylone przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Siedlcach (odpowiednio 10 października 2008 r. i 5 czerwca 2009 r.) spowodowały straty finansowe w wysokości co najmniej wskazanej powyżej.

Wobec powyższego, nie mogąc tolerować oczywistego łamania prawa oraz dalszego naruszania słusznych interesów spółki Tryboń - Projektowanie i Powiernictwo Inwestycyjne Spółka z o.o., niniejsze wezwanie jest całkowicie uzasadnione.

Uprzedzam także, że Pana działania narażają na znaczące ryzyko finansowe Miasto Sokołów Podlaski, a niezastosowanie się do wezwania spowoduje skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jan Podlaski
  • Jan Podlaski
  • 16.12.2010 21:44

No i radosny narodek podlaski sie doczekal. Bos, ale paluszki w duze V, krzyzyk w drugiej lapce, w butak sloma a w kieszeni pustka. No ale burmistrz taki tlusciutki, znaczy pan dobry. Jedzcie na Bialorus glupolki, tam wasze miesjce

Komentarz został ukrytyrozwiń
kowalik janeczek
  • kowalik janeczek
  • 04.12.2010 13:43

.. a ja mysle , ze to nie jest pierwszy i ostatni '' blad '' pana Karakuli :) powinno sie przyjrzec pozostalym inwestycjom z udzialem znajomych tego pana w szczegolnosci kolegow z zarzadu powiatu !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adrian Frączak
  • Adrian Frączak
  • 26.11.2010 08:46

nic dziwnego, że Karakula blokował tą inwestycję przecież jego dobry znajomy(właściciel topazu) straciłby na tym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
laal
  • laal
  • 25.11.2010 20:29

a wjazd na teren sklepu robia od strony ulicy Piłsudskiego miedzy Jablonskim a Zakladem pogrzebowym i zonk mieszkancy blokow nie maja sie na co skarżyć :S a jest taniej, burmistrz dobrze zyje z topaziakami wiadomo czemu duzy sklep tam nie powstaje

Komentarz został ukrytyrozwiń

A cóż na to Radni. Bezradni ? Czyż nic nie znaczą? A może już zaczęli zbierać składki ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozmawiałem z kilkoma mieszkańcami bloków przy ul. Grunwaldzkiej i popierali moje zdanie. Jeżeli chodzi o modernizację ulicy Grunwaldzkiej, to była ujęta w budżecie miasta na rok 2009 do wykonania wspólnie ze starostwem (gdyż jest to droga powiatowa). Obecnie mamy początek roku 2010 a inwestycji jak nie było, tak i nie ma.Osobiście wątpię, aby wykonano ją i w roku 2010. Plac zabaw przy ul. Grunwaldzkiej to jest - niestety - tylko namiastką prawdziwego placu zabaw dla dzieci, chociaż i owszem STBS zrobił co mógł, w miarę posiadanych środków i możliwości (mała powierzchnia działki na plac zabaw) bo trudno to nazwać placem zabaw, to samo dotyczy boiska przy ul. Wojska Polskiego.
Miało być u burmistrza na liście protestacyjnej trzysta podpisów okolicznych mieszkańców przeciwko tej inwestycji, prosiłem burmistrza o pokazanie tej listy i do dzisiaj mi jej nie pokazał. Jeżeli chodzi o stronniczość: to owszem, jestem stronniczy gdyż wolę robić zakupy tańsze w takich sklepach jak na dzień dzisiejszy - sokołowska Biedronka, niż przepłacać za takie same produkty w Topazie czy w Gamie. I na tym polega maja stronniczość, że wielu mieszkańców miasta tak jak ja robi zakupy tam, gdzie jest taniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.01.2010 09:00

I tu się z Panem Czarnecki nie zgadzam. Jestem mieszkańcem jednego z bloków przy ulicy Grunwaldzkiej i popieram Pana Burmistrza w tych działaniach (chociaz przyznaje czasami jego decyzje są chore). Nie chciałbym (ani moja rodzina i sąsiedzi, aby w sasiedztwie mojego bloku powstał duży kompleks handlowy (Tesco, Lidl itp.).
Dla mieszkańców tych bloków byłoby to nie do szniesienia (siagle jeżdżące samochody dostawcze, samochody klientów, a przeciez na tym osiedlu mieszka tyle dzieci.
Obietnice inwestora a raczej kupnoi mieszkanców - poronione.
Plac zabaw i boisko juz jest na osiedlu, modernizacja ulicy Grunwaldzkiej niebawem takze - zatem wiecej narobi powstanie kompleksu szkód niż pozytku.
Pisz Pan, że dla dobra mieszkancow. BZDURA. Jesli powstanie traki kompleks to wzbogaci sie tylko firma warszawska a sokolowscy sklepikarze straca a co zqa tym idzie zmniejsza zatrudnienie.
Czuje zatem nosem, ze jest Pan stronniczy i wypowiada sie tylko w swoim glosie a nie mieszkancow polozynych nieopodal blokow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.