Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24616 miejsce

Sol Campbell: Nie jedźcie na Euro, bo wrócicie w trumnie!

Mimo że do rozpoczęcia Mistrzostw UEFA Euro 2012 zostało tylko 11 dni, nie wszyscy uporali się jeszcze z faktem, że gospodarzami imprezy będą Polacy.

Sonda

Czy uważasz, że Polacy są rasistami i zadymiarzami?

 / Fot. Rapider2, licencja CC 3.0Niektórym ciężko przełknąć to, że to w Polsce i na Ukrainie odbywać będą się mecze. Najgorzej w tej kwestii wypadają jednak Brytyjczycy. Odkąd zostały ogłoszone pierwsze komunikaty na temat baz piłkarzy czy miast, w których będą grać, Anglicy ruszyli do boju.

Tabloidy rozpisywały się szeroko na temat mentalności Polaków, jak i samej Polski. W zdecydowanej większości fakty przedstawiane przez angielskie brukowce miały się nijak do rzeczywistości. Polacy jak zwykle przykmnęli oko i uśmiechnęli się pod nosem.

Ostatnio głośną była sprawa hejnału z Wieży Mariackiej. Jedna z brytyjskich gazet niższego poziomu wysłała do Krakowa swojego korespondenta, by ten sprawdził o co z tym hejnałem chodzi.

I wrażenia opisał, a jakże. Podsumowując, jednym zdaniem - usłyszeć hejnał mariacki o 4 nad ranem, to jak przeżyć prawdziwą traumę.

Swoją drogą, dobrze, że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł uruchomienia podczas Euro Dzwonu Zygmunta. To by dopiero była heca! Piłkarze uciekaliby z Polski w podskokach!

O nowohuckich kibicach i ich stadionie, na którym Anglicy mają trenować, tabloidy również miały sporo do powiedzenia. Jak się okazało, kibice Hutnika są bardzo zdenerwowani faktem, że na ich murawie, postaną angielskie nogi. W celu zapobieżenia temu zdarzeniu, mają zniszczyć napisy na świeżo wyremontowanym za duże pieniążki brytyjczyków, stadionie. Podobno, jak donoszą brukowce, mają również, kierowani czystą złośliwością, przeorać nową murawę. Koń by się uśmiał - można by rzec!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

1grajek
 • 1grajek
 • 03.06.2012 19:13

Może pan Sol przytoczy jakieś zdarzenie które odczuł na własnej skórze które było tak drastyczne , że wrócił do domu w trumnie . Może dla świętego spokoju pan Sol poinformuje czytelników ile na przestrzeni pięciu lat był w Polsce i na ilu meczach był jako kibic. Jeżeli pan Sol zaczerpną te wszystkie doświadczenia z opowiadań lub z gazet do których udziel wywiadów to mu gratuluję . Ta opinia jest chyba największym osiągnięciem pana Sola , ale czy przyniesie mu chluby to ja osobiście wątpię , jest mi przykro , że człowiek który przez lata był reprezentantem swojego kraju tak potrafi nie rzetelnie i jednostronnie podchodzić do sprawy . Może jest w tym wszystkim jeszcze jedno dno , może w Wielkiej Brytanii jest obawa , że nasze ME przyćmią IO organizowane w Londynie i po imprezach nasze ME wypadną lepiej , a może jest obawa , że jak kibice przyjadą do Polski to z braku funduszy i urlopów nie przyjadą do Londynu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
 • potato
 • 31.05.2012 20:33

Piękna riposta Michel Anslej.Już jest pięknie!
http://www.interia.tv/sport,4043,0,1,1803950?utm_source=interia.pl&utm_medium=link_na_SG_portalu&utm_campaign=wideo

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
 • stary
 • 29.05.2012 21:06

Czarny rasizm ma się dobrze jeżeli u takich , którym nawet bycie kapitanem angielskiej reprezentacji niczego nie nauczyło. Biały czy czarny kretyn są sobie równi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
 • kibic
 • 29.05.2012 19:10

Sol Campbell Jan Tomaszewski reprezentują piłkarzy , którzy maja mózg ale w nogach .To jest ten sam poziom intelektu .Wiadomo kto się z kim zadaje taki -Jasiem się staje.
To byli byli piłkarze, i ci co mieli maja , nadal rozum poniżej pasa.
Tacy przegrani byli piłkarze tak już maja .

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 - szkoda, że nie można więcej :) Nie komentuję, bo szkoda słów - lekarz zabronił mi się denerwować :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
spik147
 • spik147
 • 29.05.2012 16:00

moim znaniem powinien przemyśleć to co powiedział, osobiście nie chcę być mierzona tą samą miarą co nie których kibiców. wypowiadając cię w taki sposób ocenił cały polski naród i to jest bardzo nie fair

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mrozooo
 • Mrozooo
 • 29.05.2012 10:56

rzeczywiście ten piłkarz o trumnach tak powiedział

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/4341255/Sol-Campbell-Euro-2012-fans-will-go-home-in-coffins.html

To już przegięcie z jego strony. To że jakiś jeden dureń z drugim durniem salutują jak naziści nie oznacza, że wszyscy Polacy tacy są. Więc kto tu jest rasistą? Ten cały Sol Campbell jest chyba jakimś Polandfobem, bo wszystko co polskie musi być na pewno złe. Gościu pewnie w Polsce nigdy nie był, ale od spraw Polski jest ekspertem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.