Facebook Google+ Twitter

Solana krytykuje Ukrainę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-19 14:11

Szef unijnej dyplomacji Javier Solana zaapelował do ukraińskich polityków o porozumienie. Od kilku miesięcy trwają spory między prezydentem a premierem Ukrainy.

Jak informują ukraińskie media, po spotkaniu z Julią Tymoszenko w Brukseli, Javier Solana powiedział, że załagodzenie sporów powinno przynieść pozytywne rezultaty. „Chcielibyśmy widzieć stabilną polityczną sytuację, aby życie polityczne na Ukrainie uspokoiło się" - powiedział szef unijnej dyplomacji.

Według nieoficjalnych informacji austriackiej gazety „Die Presse", apelował o to także sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer, który na początku tygodnia odwiedził Kijów. Dziennik twierdzi, że porozumienie prezydenta i premier jest warunkiem otrzymania w grudniu przez Ukrainę zaproszenia do planu działania na rzecz członkostwa w NATO.

Od objęcia stanowiska, w grudniu zeszłego roku, Julia Tymoszenko i działalność jej rządu stały się obiektem krytyki ze strony Wiktora Juszczenki. Często, zdaniem komentatorów, wynika ona z konkurencji przed wyborami prezydenckimi w 2010 roku. Spory przeniosły się także do Rady Najwyższej, gdzie po odejściu dwóch deputowanych zbliżonych do sekretariatu prezydenta, koalicja bloków Julii Tymoszenko i Naszej Ukrainy - Ludowej Samoobrony straciła większość. Od tego czasu toczą się debaty, czy nie należy powołać nowego sojuszu składającego się z proprezydenckiej Naszej Ukrainy i Partii Regionów albo ogłosić kolejne przedterminowe wybory. Poprzednie, także wcześniejsze, odbyły się we wrześniu ubiegłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.